جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

مشکل وصل نشدن لپ تاپ به تلویزیون در ویندوز 10

تلویزیون های امروزی دارای قابلیتی هستند که می توانید از طریق کابل و یا اتصالات بی سیم آن ها را به لپ تاپ وصل کنید. اما گاهی اوقات کاربران از وصل نشدن لپ تاپ به تلویزیون در ویندوز 10 گزارش می دهند. این مشکل معمولا یک تداخل کوچک است که به راحتی برطرف می شود. ادامه ی مقاله ی پیشرو را از دست ندهید تا به شما بگوییم برای رفع مشکل متصل نشدن لپ تاپ به تلویزیون در ویندوز 10 چه کار باید کرد.

رفع-مشکل متصل نشدن لپ تاپ به تلویزیون در ویندوز 10

دلایل وصل نشدن لپ تاپ به تلویزیون در ویندوز 10

این مشکل دلایل متعددی دارد که یکی از آنها بروز ایراد در کابل رابط HDMI است. همچنین ممکن است ورودی ها ایراد داشته باشند و یا با پورت لپ تاپ یا کابل متصل به آنها سازگار نباشند. به هم ریختن تنظیمات کیفیت و رزولوشن هم می تواند در اتصال لپ تاپ به تلویزیون مشکلاتی ایجاد کند. در نهایت اگر تلویزیون یا لپ تاپ ویروسی شده باشند، اتصال بین این دو دستگاه مشکلاتی خواهد داشت.

برای اینکه بدونی چرا لپ تاپ هارد را شناسایی نمیکنه حتما با خوندن این مقاله همراه من باش تا نکات مهمی رو یاد بگیری!

حل مشکل وصل نشدن لپ تاپ به تلویزیون در ویندوز 10

همان طور که گفته شد، برای اتصال لپ تاپ به تلویزیون دو راه وجود دارد: برقراری اتصالات با سیم، برقراری ارتباطات بی سیم. بسته به اینکه کدام روش را در راستای اتصال لپ تاپ به تلویزیون انتخاب کرده اید، مشکل وصل نشدن رایانه به تلویزیون را برطرف سازید.

  • تغییر دادن ترتیب روشن کردن دستگاه ها

یک راهکار دیگر برای حل مشکل وصل نشدن لپ تاپ ویندوزی به تلویزیون، این است که ترتیب روشن کردن دستگاه ها را تغییر دهید. به عنوان مثال اگر عادت داشتید که همیشه اول تلویزیون را روشن کنید، این بار سراغ لپ تاپ رفته و اول این دستگاه را روشن کنید.

  •  تغییر دادن ورودی ها

بد نیست که برای رفع مشکل وصل نشدن لپ تاپ به تلویزیون در ویندوز 10، ورودی ها را تغییر دهید. به عنوان مثال، کابل HDMI وصل شده به ورودی HDMI-1 را بیرون آورده و آن را به ورودی HDMI-2 تلویزیون وصل کنید. اگر مشکل حل نشد، روش های دیگر را امتحان کنید.

عدم اتصال لپ تاپ به تلویزیون
  • استفاده از روند حذفی

یکی دیگر از روش های کاربردی و موثر برای حل مشکل عدم اتصال لپ تاپ به تلویزیون در ویندوز 10، استفاده از روند حذفی است. البته این روش در شرایطی کاربرد دارد که برای اتصال از سینمای خانگی استفاده کرده باشید. در این مواقع اگر تصاویر خروجی خوبی به دست نیامد و یا در انتقال تصاویر و صدا دچار مشکل شدید، بهتر است هریک از وسایل را جداگانه به تلویزیون و لپ تاپ وصل کنید.

  • بررسی و تغییر تنظیمات کیفیت و رزولوشن تصویر

گاهی با تغییر دادن تنظیمات کیفیت تصویر هم می توان مشکل وصل نشدن لپ تاپ به تلویزیون در ویندوز 10 را برطرف کرد. بسیار مهم است که کیفیت تصویر خروجی مبدا روی AUTO SAVE تنظیم شده باشد؛ در غیر این صورت، تصاویر همخوانی ندارند و ممکن است اتصال بین دو دستگاه برقرار نشود.

  • استفاده از کابل HDMI و متصل نشدن لپ تاپ به تلویزیون در ویندوز 10

از دیدگاه بسیاری از کارشناسان اصلی ترین راهکار اتصال لپ تاپ به تلویزیون، استفاده از کابل های HDMI است. فراموش نکنید که اورجینال بودن این کابل ها موضوع بسیار مهمی است. عدم توجه به این مسئله می تواند به مرور زمان باعث خرابی مین برد تلویزیون شود. به هر حال زمانی که از کابل HDMI استفاده می کنید و شاهد پیدایش مشکل وصل نشدن لپ تاپ به تلویزیون در ویندوز 10 هستید، ابتدا باید از صحت کابل و پورت های استفاده شده اطمینان حاصل فرمایید. اگر ایرادی در کابل و پورت های اتصالی وجود نداشته باشد، احتمال خرابی درایور کارت گرافیک لپ تاپ نیز وجود دارد.

بهتر است پس از یک ریستارت ساده وضعیت اتصال لپ تاپ به تلویزیون را بررسی کنید. در صورت تداوم حضور مشکل، نصب درایور کارت گرافیک یا به روز رسانی آن را انجام دهید. البته ویندوز 10 دارای قابلیتی است که به صورت اتوماتیک درایورهای دستگاه را آپدیت می کند. اما پیشنهاد می کنیم درایورهای لپ تاپ را به صورت دستی نیز چک کنید.

عدم اتصال لپ تاپ به تلویزیون

  •  عدم اتصال لپ تاپ به تلویزیون در هنگام استفاده از قابلیت WiDi

راهکار دیگری برای وصل کردن لپ تاپ به تلویزیون وجود دارد که در دستگاه های نسل جدید برندهای مختلف امکان پذیر است. قابلیت WiDi، تکنولوژی نمایش بی سیم است. استفاده از این روش در گرو تهیه ی یک گیرنده ی WiDi می باشد. باید این گیرنده را به تلویزیون متصل سازید. در چنین شرایطی اگر مشکل وصل نشدن لپ تاپ به تلویزیون در ویندوز 10 نمایان شد، تنها راه حل ممکن ریستارت کردن لپ تاپ و تلویزیون است. اگر پس از ریستارت کردن نیز مشکل به قوت خود باقی بود، بهتر است به سراغ برقراری اتصالات کابل HDMI بروید.

رفع مشکل متصل نشدن لپ تاپ به تلویزیون در ویندوز 10
  • رفع مشکل متصل نشدن لپ تاپ به تلویزیون در ویندوز 10 از طریق نرم افزار

ویندوز محیطی است که نرم افزارهای عیب یاب بسیاری دارد. برای برطرف سازی مشکل وصل نشدن لپ تاپ به تلویزیون در ویندوز 10 نیز می توانید از نرم افزارهای عیب یاب استفاده کنید. یکی از ابزارهای عیب یاب کاربردی ویندوز Video Playback نام دارد. این ابزار برای رفع کلیه ی اختلالات مرتبط به ویدئو ایجاد شده است. جهت کسب راهنمایی های بیشتر با مرکز سخت افزار ایران، نمایندگی رسمی فوجیتسو تماس حاصل فرمایید.

2.6/5 (10 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید