اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email

مشکل وصل نشدن لپ تاپ به تلویزیون در ویندوز 10

تلویزیون های امروزی دارای قابلیتی هستند که می توانید از طریق کابل و یا اتصالات بی سیم آن ها را به لپ تاپ وصل کنید. اما گاهی اوقات کاربران از وصل نشدن لپ تاپ به تلویزیون در ویندوز 10 گزارش می دهند. این مشکل معمولا یک تداخل کوچک است که به راحتی برطرف می شود. ادامه ی مقاله ی پیشرو را از دست ندهید تا به شما بگوییم برای رفع مشکل متصل نشدن لپ تاپ به تلویزیون در ویندوز 10 چه کار باید کرد.

رفع مشکل وصل نشدن لپ تاپ به تلویزیون در ویندوز 10

همان طور که گفته شد، برای اتصال لپ تاپ به تلویزیون دو راه وجود دارد: برقراری اتصالات باسیم، برقراری ارتباطات بی سیم. بسته به اینکه کدام روش را در راستای اتصال لپ تاپ به تلویزیون انتخاب کرده اید، مشکل وصل نشدن رایانه به تلویزیون را برطرف سازید.

استفاده از کابل HDMI و متصل نشدن لپ تاپ به تلویزیون در ویندوز 10

از دیدگاه بسیاری از کارشناسان اصلی ترین راهکار اتصال لپ تاپ به تلویزیون، استفاده از کابل های HDMI است. فراموش نکنید که اورجینال بودن این کابل ها موضوع بسیار مهمی است. عدم توجه به این مسئله می تواند به مرور زمان باعث خرابی مین برد تلویزیون شود. به هر حال زمانی که از کابل HDMI استفاده می کنید و شاهد پیدایش مشکل وصل نشدن لپ تاپ به تلویزیون در ویندوز 10 هستید، ابتدا باید از صحت کابل و پورت های استفاده شده اطمینان حاصل فرمایید. اگر ایرادی در کابل و پورت های اتصالی وجود نداشته باشد، احتمال خرابی درایور کارت گرافیک لپ تاپ نیز وجود دارد.

بهتر است پس از یک ریستارت ساده وضعیت اتصال لپ تاپ به تلویزیون را بررسی کنید. در صورت تداوم حضور مشکل، درایور کارت گرافیک سیستم را به روز رسانی کنید. البته ویندوز 10 دارای قابلیتی است که به صورت اتوماتیک درایورهای دستگاه را آپدیت می کند. اما پیشنهاد می کنیم درایورهای لپ تاپ را به صورت دستی نیز چک کنید.

عدم اتصال لپ تاپ به تلویزیون در هنگام استفاده از قابلیت WiDi

راهکار دیگری برای وصل کردن لپ تاپ به تلویزیون وجود دارد که در دستگاه های نسل جدید برندهای مختلف امکان پذیر است. قابلیت WiDi، تکنولوژی نمایش بی سیم است. استفاده از این روش در گرو تهیه ی یک گیرنده ی WiDi می باشد. باید این گیرنده را به تلویزیون متصل سازید. در چنین شرایطی اگر مشکل وصل نشدن لپ تاپ به تلویزیون در ویندوز 10 نمایان شد، تنها راه حل ممکن ریستارت کردن لپ تاپ و تلویزیون است. اگر پس از ریستارت کردن نیز مشکل به قوت خود باقی بود، بهتر است به سراغ برقراری اتصالات کابل HDMI بروید.

برطرف سازی مشکل متصل نشدن لپ تاپ به تلویزیون در ویندوز 10 از طریق نرم افزار

ویندوز محیطی است که نرم افزارهای عیب یاب بسیاری دارد. برای برطرف سازی مشکل وصل نشدن لپ تاپ به تلویزیون در ویندوز 10 نیز می توانید از نرم افزارهای عیب یاب استفاده کنید. یکی از ابزارهای عیب یاب کاربردی ویندوز Video Playback نام دارد. این ابزار برای رفع کلیه ی اختلالات مرتبط به ویدئو ایجاد شده است. جهت کسب راهنمایی های بیشتر با مرکز سخت افزار ایران، نمایندگی رسمی فوجیتسو تماس حاصل فرمایید.

وصل نشدن لپ تاپ به تلویزیون در ویندوز 10
1/5 (1 امتیاز)