اشتراک گذاری

تعمیر تاچ پد لپ تاپ فوجیتسو

تاچ پد هر لپ تاپ بخش مهمی است که در قابلیت حمل و نقل آسان آن و عدم نیاز به موس نقش دارد. شاید کاربران بسیاری استفاده از موس را نسبت به تاچ پد ترجیح می دهند، اما باید بدانید که براساس عقیده ی بسیاری از کارشناسان، اتصال تجهیزات جانبی چون کیبورد و موس به لپ تاپ در میزان مصرف انرژی لپ تاپ تاثیر گذار است. به هر حال خرابی تاچ پد لپ تاپ فوجیتسو و یا هر برند دیگری باید در اسرع وقت تعمیر شود تا بتوان به راحتی درب لپ تاپ را گشود و از قابلیت های دیجیتال آن استفاده کرد. در این مقاله کلیه جوانب تعمیراتی تاچ پد لپ تاپ fujitsu را معرفی می نماییم.

چرا تاچ پد لپ تاپ فوجیتسو از کار می افتد؟

تاچ پد لپ تاپ فوجیتسو مانند دیگر قطعات لپ تاپ در اثر عوامل مخرب محیط دچار اختلال می شود. گاهی یک بی احتیاطی کوچک می تواند باعث ایجاد خرابی های سخت افزاری و نرم افزاری تاچ پد لپ تاپ شود. اصابت ضربه و فشار بیش از اندازه به بدنه ی لپ تاپ اصلی ترین عامل از کار افتادگی تاچ پد لپ تاپ است.

اما گاهی خرابی تاچ پد ریشه در فریز شدن سیستم رایانه ای دارد. این موضوع را با بررسی چراغ تعبیه شده در کلید Num Lock یا Scroll Lock چک کنید. اگر شاهد روشن شدن چراغ های این کلیدها هستید، لپ تاپ فریز نشده و بخش تاچ پد سیستم باید تعمیر شود. جای نگرانی نیست. عموما ناکارآمدی تاچ پد با یک دستکاری جزیی توسط تعمیرکاران مجرب برطرف خواهد شد.

چگونه با خرابی تاچ پد لپ تاپ فوجیتسو مبارزه کنیم؟

پیش از آنکه برای تعمیر اختلالات تاچ پد لپ تاپ فوجیتسو اقدام کنید، بهتر است با چند راهکار ساده صحت این بخش از لپ تاپ را بررسی کنید. چرا که امکان دارد تنها یک تداخل سیستماتیک ساده با خرابی تاچ پد لپ تاپ fujitsu نمایان شده باشد.

قدرت ریستارت کردن لپ تاپ را دست کم نگیرید.

اولین کاری که پیشنهاد می کنیم برای رفع مشکل از کار افتادگی تاچ پد لپ تاپ فوجیتسو انجام دهید، ریستارت کردن سیستم است. خاموش و روشن کردن رایانه راهکار ساده و پیش پا افتاده ای است که در بیشتر اوقات از سمت کاربر نادیده گرفته می شود. این کار می تواند تمامی ارتباطات از کار افتاده ی اجزای مختلف لپ تاپ را بازیابی کند. در واقع ریستارت کردن چاره ساز بسیاری از مشکلات رایانه هاست.

تنظیمات مرتبط با تاچ پد لپ تاپ فوجیتسو را بررسی کنید.

هر بخش از لپ تاپ مطمئنا دارای تنظیمات خاصی است که امکان دارد به صورت ناخودآگاه دچار اختلال شود. تاچ پد لپ تاپ فوجیتسو نیز از این قاعده مستثنی نیست. جهت بررسی تنظیمات تاچ پد کلیدهای Windows و S کیبورد را به طور همزمان نگه دارید. سپس در کادر جستجو، عبارت change mouse settings را جستجو کنید. در مرحله بعدی به تنظیمات بخش موس و تاچ پد بروید و در صفحه ی مربوطه حضور تاچ پد را در بخش Devices چک کنید. اگر تاچ پد در این بخش دیده نمی شود، می بایست آن را به لیست تجهیزات سیستم اضافه کنید تا مشکل از کارافتادگی تاچ پد لپ تاپ فوجیتسو از بین برود.

ویندوز مورد استفاده ی لپ تاپ و درایور تاچ پد را آپدیت کنید.

باگ های موجود در ویندوز عامل مهمی در عملکرد تاچ پد لپ تاپ فوجیتسو هستند. آپدیت ویندوز را به هیچ عنوان نادیده نگیرید. تداوم استفاده از نسخه های قدیمی ویندوز می تواند دردسرهای فراوانی برای سیستم رایانه ای لپ تاپ به وجود آورد. از طرفی لازم است به روز بودن درایور تاچ پد لپ تاپ فوجیتسو را هم بررسی کنید. به روزرسانی درایور تاچ پد نقش به سزایی در رفع اختلالات نرم افزاری مرتبط با تاچ پد سیستم دارد.

ضرورت آپدیت درایور تاچ پد را در بخش Device Manager لپ‌تاپ مشاهده کنید. اگر علامت زرد رنگی در مقابل نام تاچ پد می بینید، باید هر چه سریع تر درایور مربوطه را آپدیت کنید. برای این منظور در بخش Computer Management، به Device Manager بروید و پس از آن  بر روی عبارت Mice and other pointing devices  دابل کلیک کنید. سپس بخش Driver را برای تاچ پد انتخاب کنید و از طریق سی دی درایورهای لپ تاپ و یا فایل دانلود شده از سایت سازنده، درایور تاچ پد لپ تاپ فوجیتسو را آپدیت نمایید.

بدافزارهای نصب شده بر روی سیستم را حذف کنید.

بدافزارهای نصب شده بر روی سیستم در پیدایش مشکلات نرم افزاری بسیاری از جمله ناکارآمدی تاچ پد لپ تاپ فوجیتسو دست دارند. بنابراین چنین نرم افزارهایی را شناسایی کرده و حذف کنید تا کارایی تاچ پد و بسیاری از اجزای لپ تاپ بازگردانی شود.

تعمیر یا تعویض تاچ پد لپ تاپ فوجیتسو؟

اگر با استفاده از راهکارهای این مقاله مشکل از کار افتادگی تاچ پد لپ تاپ فوجیتسو قابل حل نباشد، احتمالا با اختلالات سخت افزاری این بخش از لپ تاپ روبه رو هستید. در چنین شرایطی تعمیر و یا تعویض تاچ پد لپ تاپ فوجیتسو برای استفاده دوباره از آن ضروری است.

اینکه برطرف سازی اختلالات تاچ پد نیازمند تعمیر است یا تعویض، باید براساس تجزیه و تحلیل های کارشناسانه ی تعمیرکاران مشخص شود. به طور کلی شکستگی و ترک های تاچ پد راهی جز تعویض باقی نمی گذارد. نمایندگی رسمی فوجیتسو این فرآیند تعویض را با نمونه های اورجینال مشابه انجام می دهد تا هیچ گونه افت کیفیتی شامل حال دستگاه نگردد. با کیبورد جدید Happy Hacking فوجیتسو آشنا شوید.

تعمیر لپ تاپ فوجیتسو

نمایندگی رسمی فوجیتسو مجموعه ای فوق تخصصی است که با استفاده از دانش به روز کارشناسان و تکنسین های خود هر یک از ایرادات لپ تاپ های این برند را تعمیر می نماید. اقدامات تعمیراتی این مرکز براساس پارامترهای استاندارد و اصولی شکل گرفته و به همراه گارانتی عرضه می شوند. با حضور در یکی از شعب نمایندگی مجاز فوجیتسو می توانید اطمینان داشته باشید که طی مدت زمانی کوتاهی از مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری لپ تاپ های فوجیتسو رهایی می یابید.

5/5 (1 امتیاز)