جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر فن لپ تاپ فوجیتسو

در صورتی که فن لپ تاپ فوجیتسو شما نیز به هر دلیل دچار خرابی و اختلال در عملکرد گشته است، می توانید با حضور در مرکز تعمیرات لپ تاپ فوجیتسو و مراجعه به پارت تعویض و تعمیر فن لپ تاپ تخصصی ترین سرویس های مرتبط با بهسازی و تعمیر این قطعه از دستگاه را دریافت نمایید. کارشناسان ما در واحد تعویض و تعمیر فن لپ تاپ fujitsu، پس از عیب یابی صحیح و کارشناسانه و بررسی تخصصی این بخش از دستگاه، امکان تعویض و یا تعمیر آن را با شما در میان خواهند گذاشت.

نکته‌ای که باید در تعویض و تعمیر فن لپ تاپ فوجیتسو در نظر داشت، نوع فن است. به عبارتی دیگر بهتر است پیش از تعویض و یا تعمیر فن لپ تاپ fujitsu، نوع فن و ساز و کار آن بررسی شود. به طور کلی فن های بکاررفته در انواع لپ تاپ را می‌توان در دو دسته جای داد: دسته اول فن هایی هایی هستند که هوای گرم را از زیر خارج می‌کنند و دسته دوم فن هایی هستند که هوای تازه را از زیر به داخل می کشند.

تعمیر فن لپ تاپ فوجیتسو

تعویض فن لپ تاپ فوجیتسو

تشخیص این مسئله که آیا امکان تعمیر فن لپ تاپ فوجیتسو وجود دارد یا خیر، با بررسی کارشناسان سخت افزاری تعیین شده و به دارنده دستگاه اعلام می‌گردد. تلاش کارشناسان ما در نمایندگی فوجیتسو آن است تا حتی‌الامکان فن معیوب تعمیر شود تا دستگاه با قطعات اورجینال و اصلی خود به کار ادامه دهد. اما در شرایطی که فن کاملاً خراب شده و امکان تعمیر آن وجود نداشته باشد، تعویض فن لپ تاپ فوجیتسو بهترین گزینه خواهد بود.

چون هم هزینه چندانی ندارد و هم استفاده از یک فن نو، تأثیر بسزایی در افزایش عمر مفید سایر قطعات دارد. در غالب لپ تاپ های امروزی، دسترسی به باتری لپ تاپ صرفاً پس از خارج کردن تمامی قطعات پشت بدنه از جمله مادربرد میسر می‌گردد. از همین رو توصیه می‌شود در صورت عدم داشتن مهارت در تعویض و تعمیر فن لپ تاپ، از دستکاری لپ تاپ خودداری کرده و به مراکز تعمیر مراجعه نمایید.

مرکز تعمیر لپ تاپ فوجیتسو یکی از مجموعه‌های متخصص و پیشرو در ارائه تخصصی‌ترین سرویس‌های سخت افزاری و نرم افزاری مرتبط با انواع لپ تاپ فوجیتسو است که شما کاربران گرامی می‌توانید با حضور در آن سرویس‌های تخصصی مورد نیاز خود از جمله تعمیر فن لپ تاپ فوجیتسو را دریافت نمایید.

این مقاله ی کاربردی را از دست ندهید :تعمیر فلت لپ تاپ فوجیتسو

بهینه‌سازی عملکرد فن لپ تاپ فوجیتسو

استفاده از فن خنک کننده مجزا: نخستین راهکار توصیه شده توسط کارشناسان تعمیر لپ تاپ فوجیتسو، جهت ارتقا عملکرد فن استفاده از فن خنک کننده مجزا است. این راهکار به ویژه در زمانی که دستگاه به دلیل اجرای برنامه های سنگین (نظیر بازی هایی با گرافیک بالا و…) پردازش های بالاتری را انجام می دهد پیشنهاد می گردد.

متوقف کردن پردازش‌ها:

راهکار دیگر پیشنهادی جهت رفع صدا دادن و تعمیر فن لپ تاپ فوجیتسو متوقف کردن پردازش هاست. گرمایی که توسط CPU حین اجرا و باز کردن برنامه ها ایجاد می شود مهم ترین منبع برای افزایش دمای لپ تاپ می باشد. به علاوه پردازش‌هایی که در پس زمینه برنامه های انجام می شوند نیز به این افزایش دما کمک می کنند.

با بستن برنامه های غیرضروری و جلوگیری از پردازش آن ها می توان به کاهش دمای لپ تاپ کمک کرد و از کار کردن بیش از حد فن در آن جلوگیری نمود. برای این کار آدرس روبرو را دنبال کنید: System Configuration → Start → Run → msconfig → OK → Startup. در نهایت تب Startup را انتخاب کنید و برنامه‌هایی که می‌خواهید بلافاصله بعد از بوت شدن دستگاه پردازش آن‌ها شروع شود را برگزینید.

تمیز کردن فن:

راهکار دیگر جهت ارتقا عملکرد فن لپ تاپ فوجیتسو تمیز کردن فن و گردگیری اصولی آن است. برای این کار نیاز به دقت و ظرافت بالا و آشنایی کامل با قطعات و اجزا لپ تاپ دارید. از این رو توصیه می شود برای انجام این کار به یکی از مراکز تخصصی در حوزه تعمیر لپ تاپ فوجیتسو مراجعه نمایید.

تعمیرات قاب لپ تاپ فوجیتسو خود را به ما بسپارید

استفاده از نرم افزار های کنترل سرعت فن:

اگر تمایل دارید که فن موجود در دستگاه شما کاملاً بی صدا باشد می توانید از نرم افزار های کنترل سرعت فن استفاده کنید. این نرم افزار سرعت فن صدا را به صورت همزمان تنظیم می کند. با این که این روش بهترین ایده برای کاهش صدای فن لپ تاپ فوجیتسو نیست اما می توانید نرم افزاری نظیر speed fan را دانلود کنید و سرعت فن لپ تاپ خود را کنترل نمایید.

استفاده از خمیر سیلیکون:

آخرین روش توصیه شده توسط کارشناسان جهت تعمیر فن لپ تاپ فوجیتسو با صدای نابهنجار استفاده از خمیر سیلیکون است. میدانیم زمانی که دمای سی پی یو بالاست عملکرد فن پایین آمده و فن لپتاپ بیشتر از هر وقت دیگری به صدا در خواهد آمد.

بنابراین بهتر است در زمان اجرای بازی های کامپیوتری و یا نرم افزار های رندرینگ و گرافیکی مانند فتوشاپ و CAD، از خمیر سیلیکون استفاده کنید. برخی از کارشناسان تعمیر لپ تاپ فوجیتسو استفاده از این خمیر را اجباری می دانند.

1/5 (1 امتیاز)