جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

نصب کولر گازی فوجیتسو

نصب کولر گازی فوجتیسو به دلیل تخصصی بودن آن می‌بایست توسط کارشناسان و متخصصان این حوزه انجام شود. از آنجا که در نصب کولرگازی می‌بایست استانداردهای متعددی مورد توجه قرار گیرد، انجام این کار توسط افراد عادی امکان‌پذیر نیست. برای مثال در صورتی که قرار است یونیت خارجی کولر بر روی پنجره یا بالکن نصب شود، می‌بایست برای این کار از لرزه گیر مناسب یا در صورت نیاز از منجیت استفاده کرد تا با این کار مانع از انتقال لرزش‌های کمپرسور به میله‌های بالکن یا پنجره شد.

از سویی دیگر در صورت استفاده از اتصال پیچ و مهره در اسکلت نگهدارنده یونیت داخلی حتما می‌بایست از واشر فنری استفاده کرد. این موارد تنها مشتی از خروارها استانداردی است که می‌بایست در زمان نصب کولر گازی فوجیتسو رعایت شود. از همین رو توصیه می‌شود این کار صرفا توسط کارشناسان نمایندگی فروش کولر گازی فوجیتسو انجام شود.

نصب کولر گازی فوجیتسو

در نصب کولر گازی فوجیتسو به نکات زیر دقت نمایید

در نصب کولر گازی فوجیستو می‌بایست نکات بسیاری مدنظر قرار گرفته و رعایت شود. بی‌توجهی به این نکات سبب نصب نادرست کولر و در نهایت خرابی زودهنگام کولر خواهد شد. در صورتی که نصب کولر گازی بدون درنظرداشتن استانداردهای این حوزه انجام شود، آنچه که اتفاق خواهد افتاد، خرابی های مکرر کولر، اختلال در عملکرد قطعات کولر و کاهش راندمان کولر در کوتاه مدت خواهد بود. در بخش زیر برخی از استانداردهای مرتبط با نصب کولر گازی ذکر خواهد شد. (نکات مرتبط با نصب کولر گازی فوجیتسو بسیار بوده و امکان شرح تمامی آنها وجود ندارد).

 بسته نبودن مسیر مکش

یکی از مواردی که باید در حین نصب کولر گازی فوجتیسو به آن توجه داشت بسته نبودن مسیر مکش و دهش هوای کولر است. زیرا میزان هوای روی اواپراتور کم شده و سیکل گردش هوای خوبی روی کندانسینگ یونیت ایجاد نمی شود . همچنین تبادل حرارتی نرمال بین هوا و مبرد ایجاد نشده، فشار غیر طبیعی در گاز بالا رفته و در طولانی مدت کمپرسور معیوب می گردد . همچنین تهویه خوبی در محیط داخل ایجاد نمی شود.

 مسدود نبودن یونیت داخلی و خارجی

یونیت داخلی و خارجی را مسدود نکنید زیرا سیکل گردش هوا محدود می گردد و سرویس و دسترسی دستگاه و همچنین تعویض فیلتر مشکل خواهد شد. نتیجه اینکه کارآیی دستگاه کاهش یافته و اگر دستگاه در این وضعیت برای یک مدت طولانی استفاده گردد، این مسئله بار تحمیلی به کمپرسور وارد کرده که باعث معیوب شدن آن خواهد گردید . اگر قرار است یونیت داخلی در فضای مخفی قرار بگیرد از نوع مخصوص آن که برای این کار ساخته شده و در جدول های مخصوص هر دستگاه آورده می شود استفاده کنید .

 تراز بودن یونیت داخلی

مورد دیگری که در نصب کولر گازی فوجیستو می‌بایست مدنظر قرار گیرد نصب صحیح و تراز بودن یونیت داخلی است. بی‌توجهی به این مسئله سبب بروز اشکال شده و موجب می‌گردد تا آب درین از مسیر اصلی خود خارج شده و از اطراف دستگاه به داخل اطاق سرازیر گردد.

ارتفاع مناسب یونیت داخلی

در حین نصب یونیت داخلی باید توجه داشته باشید که این یونیت در ارتفاع مناسب از سطح زمین نصب گردد. ارتفاع بیش از اندازه باعث توزیع نامناسب هوا، عدم سرمایش و گرمایش مناسب می شود. به طور کلی ارتفاع معمول برای این کار چیزی حدود 3 متر است.

 محافظت از یونیت خارجی در برابر لرزش و صدا

مورد دیگری که در نصب کولر گازی فوجیتسو می‌بایست مدنظر قرار گیرد عدم قرار گرفتن یونیت خارجی در معرض لرزش و صدای شدید است. فرکانس هایی که توسط بعضی از دستگاه ها ایجاد می شود، فرمان های الکترونیکی یک دستگاه تهویه مطبوع را مختل می کند و این امر باعث می شود که یا دستگاه عمل نکند یا غیر عادی عمل کند.

 لوله کشی استاندارد

در نصب کولر گازی و لوله کشی مرتبط با این کار می‌بایست از طول لوله کشی بیش از اندازه استاندارد جلوگیری شود. لوله‌کشی بیش از اندازه استاندارد علی رغم اینکه ظرفیت دستگاه را کاهش داده، باعث کم شدن سطح روغن در کمپرسور شده و در نهایت خرابی کمپرسور را موجب می‌شود.

 لوله های مبرد

به سایز لوله های مبرد توجه داشته باشید. اگر سایز لوله ها بزرگتر از اندازه باشد جریان مبرد را در هنگام کار کاهش داده و باعث برگشت روغن به کمپرسور می شود. اگر سایز لوله ها خیلی کوچکتر از اندازه باشد باعث افزایش افت و کاهش ظرفیت سیستم می شود.

 توجه به لوله کشی درین

مورد دیگری که در نصب کولر گازی فوجتیسو می‌بایست مدنظر قرار گیرد انجام صحیح لوله کشی درین است. در صورت امکان، مسیر لوله درین باید بدون زانو باشد. در صورت صحیح نبودن شیب لوله درین آبهای تقطیر شده جریان پیدا نخواهد کرد . در صورتی که لوله درین بصورت افقی نصب شود، شیب آن نباید کمتر از یک درصد ( یک متر در صد متر ) باشد، تا آب درین مناسب جریان یابد.

برای نصب کولر گازی فوجیتسو در محل با ما تماس بگیرید

کاربرانی که قصد نصب کولر گازی فوجیتسو را دارند می‌توانند از طریق راه های ارتباط درج شده در وبسایت با کارشناسان ما تماس گرفته و درخواست خود مبنی بر نیاز به سرویس‌های مرتبط با نصب و راه‌اندازی کولر گازی را ثبت نمایند. بلافاصله پس از این تماس کارشناسان ما هماهنگی‌های لازم را انجام داده و جهت نصب کولر گازی فوجیتسو در محل حضور می‌یابند. به طور کلی نصب کولرگازی در پنج مرحله انجام می پذیرد که عبارت است از:

نصب یونیت داخلی اسپلیت، نصب یونیت بیرونی اسپلیت، نصب و محکم کردن قطعات برقی دستگاه، لوله کشی کولر گازی، وکیوم کردن اسپلیت (هواگیری کولر گازی). انجام هر یک از مراحل مذکور می‌بایست توسط کارشناسان تعمیرات کولر گازی فوجیتسو و با رعایت همه‌جانبه استانداردهای این کار انجام پذیرد.

نمایندگی کولر گازی فوجیستو یکی از مجموعه های پیشرو در ارائه خدمات مرتبط با نصب، راه‌اندازی، تعمیر و بهسازی این دستگاه است که کارشناسان آن، ضمن برخورداری از دانش علمی این حوزه، برخوردار از دو دهه تجربه فنی در حیطه تعمیرات کولرگازی هستند.

5/5 (1 امتیاز)