جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

شارژ گاز کولر گازی

 هوا در کولرهای گازی، از طریق جریان گاز خنک کننده ای انجام می شود که در لوله هایی به نام کویل جریان دارد. به دلایل مختلف مانند نشت، ممکن است این گاز کم شده و کولر دیگر عملکرد سابق خود را نداشته باشد. در این زمان نیاز است شارژ گاز کولر گازی صورت گرفته و بررسی شود که آیا عملکرد سابق را به دست می آورد یا خیر. به همین دلیل در این مقاله می خواهیم در مورد نحوه انجام این کار صحبت کنیم.

شارژ گاز کولر گازی

نشانه های نیاز به شارژ کولر گازی چیست؟

سه نشانه مهم وجود دارد که مشخص می کند گاز دستگاه به نحوی کم شده:

  • اول اینکه ممکن است دستگاه مانند سابق هوا را هنک نکند.
  • مورد بعدی بالا رفتن هزینه قبض برق است. این یعنی میزان مصرف انرژی برای همان مقدار خنکی همیشگی تغییر کرده. پس هدر رفت وجود دارد.
  • مورد سوم نیز مشاهده یخ زدگی لوله کندانسور است.

مراحل شارژ گاز اسپیلت

کولرهای اسپلیت یکی از نوعی کولرهای خانگی هستند که برای سرمایش مناطق بزرگ یا استفاده در فضاهای باز، به صورت پراکنده مورد استفاده قرار می‌گیرند. کولرهای گازی، مخصوصاً در مناطق گرم و خشک، بسیار مفید واقع می شوند و به دلیل عملکرد خوبشان، به طور گسترده ای در جوامع مختلف استفاده می شوند.

همانطور که گفتیم، یکی از مشکلاتی که ممکن است در مورد کولرهای گازی پیش بیاید، نیاز به شارژ مجدد گاز خنک کننده آن ها است. این کار در طی مراحل زیر صورت می گیرد:

تعیین نوع گاز و مقدار مورد نیاز

برای شارژ گاز کولر گازی، باید نوع گاز مورد استفاده در سیستم و نیز مقدار مورد نیاز برای شارژ را تعیین کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد نوع گاز مورد استفاده در کولر خود، به دفترچه راهنمایی آن مراجعه کنید.

باز کردن لوله های شارژ

بعد از تعیین نوع گاز و مقدار مورد نیاز آن، باید لوله های شارژ را باز کنید. لوله های شارژ به دو شاخه تقسیم می شوند؛ یک شاخه برای اتصال به بطری گاز و دیگری برای اتصال به کولر است.

شارژ گاز کولر

پس از باز کردن لوله های شارژ، باید شروع به شارژ کولر کنید. برای این منظور، یک بطری گاز و یک پمپ مخصوص لازم است. زمانی که کار تمام شد، باید لوله ها را ببندید تا مانع خروج مجدد گاز شوید. در نهایت کار تمام است.

تست فشار

فشار دستگاه باید در بازه مشخص باشد. زمانی که کار شارژ و پرکردن لوله های کولر گازی از گاز تمام شد، باید بررسی شود که آیا فشار هم مناسب است یا خیر. فشار بالا می تواند آسیب زیادی به دستگاه بزند.

تست عملکرد

آخرین مرحله پیش از راه انداز مجدد دستگاه تست آن است. شما باشد مطمئن شوید که سیستم سرمایه به درستی عمل می کند و نشتی یا خروج بی دلیل گاز وجود ندارد. طبیعی است که این کار باید به دست تکنسین های ماهر انجام شود.

شما می توانید برای سرویس اسپیلت های خود از تکنسین های نمایندگی فوجیتسو کمک بگیرید.

هزینه شارژ گاز کولر گازی چقدر است؟

چند عامل در تعیین هزینه شارژ گاز اسپیلت ها و کولرهای گازی تعیین کننده هستند که مهم ترین آن ها، نوع گاز و برند دستگاه است. گازهایی که در این دستگاه ها استفاده می شوند، بسیار متنوع هستند. بنابراین ابتدا باید مشخص کنید از چه برند و مدلی استفاده می کنید، تا تکنسین نوع گاز، مقدار لازم آن و در نتیجه هزینه شارژ مجدد را اعلام کند.

انواع مختلفی از گاز مبرد در انواع محصولات خنک کننده مورد استفاده قرار می گیرد، اما برای کولرهای گازی، دو نوع اصلی وجود دارد. R-22 که بیشتر به عنوان فریون شناخته می شود و R410A که با نام پورون نیز شناخته می شود. گفته می شود که پورون نسبت به فریون بسیار دوستدار محیط زیست بوده و محبوب ترین گزینه برای سیستم های اسپیلت مدرن است.

انجام تخصصی شارژ گاز کولر گازی

با توجه به مراحلی که توضیح دادیم، انجام این کار، یعنی شارژ گاز اسپیلت، تنها به دست تکنسین ممکن است. این کار نه تنها نیاز به دانش فنی، بلکه نیاز به ابزارهای تخصصی دارد. توصیه اکید ما این است که به هیچ عنوان دستگاه را خودتان باز نکنید. ضمن اینکه ممکن است به قطعات دیگر آسیب برسد، دستگاه های بازشده توسط مرکز تعمیرات کولر گازی پذیرفته نمی شوند. اما اگر هرگونه سؤالی در این حوزه دارید و می خواهید از خدمات ما بهره مند شوید، کافی است با شماره های اعلام شده تماس بگیرید. تکنسین در محل حضور پیدا کرده و شارژ را انجام خواهد داد.

امتیاز شما به این نوشته post