جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

دلایل باد گرم کولر گازی فوجیتسو را بشناسید

باد گرم کولر گازی مشکلی نیست که بتوان به راحتی از کنار آن عبور کرد. وقتی چنین وضعیتی پیش می آید، کولر به جای انجام دادن کار اصلی خود یعنی خنک کردن محیط، باد گرم می زند و عملا دمای محیط را افزایش می دهد. شما باید در اولین فرصت اقدام به تعمیر کولر گازی فوجیتسو خود کنید؛ چرا که گرم شدن باد این دستگاه معمولا ناشی از خرابی قطعات آن بوده و تداوم آن می تواند مشکلات و ایرادهای اساسی در کولر ایجاد کند.

اگر مدتی است شاهد گرم شدن باد کولر فوجیتسو خود هستید، در ادامه مطلب می توانید با دلایل بروز این مشکل آشنا شوید. همچنین تیم تعمیرات فوجیتسو سرویس به شما کمک می کند که ترفندها و روش های رفع مشکل باد گرم کولر گازی فوجیتسو را نیز فرا گرفته و این مشکل را برطرف نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت خدمات تخصصی در این خصوص، با نمایندگی فوجیتسو در مرکز سخت افزار ایران تماس برقرار کنید.

دلایل باد گرم کولر گازی فوجیتسو را بشناسید

دلایل باد گرم کولر گازی فوجیتسو کدام اند؟

خرابی کمپرسور

اصلی ترین و مهم ترین علت باد گرم کولر گازی fujitsu، خرابی کمپرسور است. اگر پیچ پروانه خنک کننده هرز شده و یا رله برد از کار بییفتد، کمپرسور قادر نخواهد بود وظایف خود را به درستی در دستگاه انجام دهد. همچنین در صورت به حد نساب نرسیدن جریان برق دریافتی در دستگاه نیز این قطعه کارایی خود را از دست می دهد. وقتی کمپرسور به عنوان شاخص عملکرد کولر درست کار نکند، سیکل سرمایشی نیز به شدت مختل شده و کولر باد گرم می زند.

گرفتگی فیلترها

همه مدل های کولر گازی و اسپلیت، فیلترهایی دارند که هوا را به جریان انداخته و گردش هوا را امکان پذیر می سازند. اگر این فیلترها به دلایلی مثل گرد و خاک یا چربی موجود در محیط، آلوده و یا مسدود شوند، کویل های خنک کننده برفک خواهند زد. در نتیجه باد گرم کولر گازی فوجیتسو شما را اذیت خواهد کرد. توجه داشته باشید که فیلترهای هوا مرتبا در معرض آلودگی هایی همچون گرد و خاک و چربی و … قرار دارند و از این رو، همیشه باید آنها را تمیز کنید.

تعلل در سرویس کولر گازی فوجیتسو

در کنار موارد ذکر شده، یکی از دلایل مهم گرم شدن باد کولر گازی سرویس نکردن به موقع دستگاه است. سرویس کولر گازی فوجیتسو و همه برندها، اقدامی بسیار ضروری است که باید هر چند وقت یک بار انجام شود. وقتی کولر سرویس می شود، فیلترها و کویل های دستگاه تمیز می شوند و کولر عملکرد بهتری خواهد داشت. از طرفی با انجام مرتب این کار، قطعات و بخش های معیوب آن شناسایی شده و پیش از جدی شدن مشکل، تعمیر یا تعویض می گردند. بنابراین احتمال گرم شدن باد کولر گازی فوجیتسو شما به حداقل خواهد رسید و می توانید به حاشیه امنیت بیشتری از این دستگاه استفاده کنید.

عدم شارژ گاز کولر گازی فوجیتسو

دیگر مساله ای که در باد گرم کولر گازی فوجیتسو تاثیر دارد، شارژ نکردن گاز است. وقتی مقدار گاز فرئون، عامل اصلی چرخه تبرید، کم شده و یا به طور کلی تمام می شود، کمپرسور توانایی خود را برای کار کردن از دست می دهد و به این ترتیب، دستگاه نمی تواند محیط را خنک کند. این مساله باعث می شود که کولر گازی به جای باد خنک، باد گرم منتشر کرده و مشکلاتی را برای شما ایجاد نماید. بنابراین پیش از اقدام به تعمیرات کولر گازی فوجیتسو در هنگام مشاهده این مشکل، حتما مقدار گاز دستگاه را بررسی کنید.

سوختن فن یا موتور فن

در نهایت به عنوان آخرین مورد از دلایل باد گرم کولر گازی فوجیتسو ، باید به سوختن فن یا موتور فن اشاره کنیم. فن تاثیر بسزایی در عملکرد دستگاه داشته و خرابی یا سوختن آن می تواند مشکلات بسیاری را ایجاد کند. از طرفی فن موتوری دارد که سوختن آن در اثر نوسانات برق یا موارد دیگر، کارکرد دستگاه و به ویژه سیکل سرمایش را به شدت مختل خواهد کرد. این مساله همچنین روی فرایند تبرید نیز تاثیر منفی گذاشته و موجب گرم شدن باد کولر گازی شما خواهد شد.

چگونه مشکل باد گرم کولر گازی فوجیتسو را برطرف کنیم؟

به نظر شما چطور می توان مشکل باد گرم کولر گازی fujitsu را برطرف کرد؟ اولین قدم برای رفع مشکل باد گرم کولر گازی فوجیتسو ، شناسایی دلیل بروز این مساله است. اگر مشکل از کمپرسور باشد، اموزش تعمیر کمپرسور کولر گازی فوجیتسو می تواند این ایراد را برطرف کرده و عملکرد دستگاه را به حالت عادی باز گرداند. تمیز کردن فیلتر هوا با استفاده از یک برس و کمی سرکه و آب و یا محلول مایع نیز می تواند در رفع این مشکل موثر واقع شود. سرویس کولر گازی و شارژ گاز آن هم جزء راه حل هایی است که منجر به عادی شدن سیکل سرمایش کولر فوجیتسو شما خواهد شد. تعمیر فن کولر گازی فوجیتسو و تعویض موتور فن نیز از جمله اقداماتی است که در نمایندگی تعمیرات فوجیتسو انجام شده و منجر به رفع ایراد گرم شدن باد دستگاه خواهد شد.

                                   نمایندگی فوجیتسو در کرج برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید

 نمایندگی فوجیتسو انتخابی هوشمندانه

نمایندگی فوجیتسو کلیه ی خدمات مربوط به انواع محصولات این شرکت را به کاربران ارائه می دهد. فروش و تعمیر انواع تولیدات این کمپانی چند منظوره را می توان به عنوان اصلی ترین خدمات نمایندگی مذکور در نظر گرفت. چنانچه قصد خرید هریک از مدل های کولر گازی، اسپلیت، ماشین های اداری، پروژکتور و … این برند را از مرکزی مطمئن دارید، پیشنهاد ما به شما عزیزان، نمایندگی مجاز فوجیتسو در مرکز سخت افزار ایران می باشد. همچنین در این مرکز، خدمات پس از فروش گسترده ای نیز به کاربران ارائه شده و کلیه ی محصولات، دارای ضمانت نامه ی معتبر می باشند. همکاران ما در نمایندگی فوجیتسو، مشتری مداری را سرلوحه کار خود قرار داده و تمام تلاش و تمرکز خود را معطوف جلب رضایت کاربران گرامی نموده اند.

5/5 (1 امتیاز)