جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

مشکل دی وی دی رایتر لپ تاپ

اگر از کاربران پر و پا قرص لپ تاپ هستید، امکان ندارد که تاکنون با مشکلی در دی وی دی رایتر لپ تاپ از باز نشدن درب آن تا نخواندن سی دی و دی وی دی روبه‌رو نشده باشید. درصورتی که با هر یک از این مشکلات مواجه شده‌اید اما دقیقاً نمی‌دانید که چه کاری باید برای برطرف شدن آن انجام دهید، ادامه این مطلب را از دست ندهید چراکه قرار است ضمن بررسی مشکل دی وی دی رایتر لپ تاپ ، راهکارهایی جهت رفع آن را به شما آموزش دهیم.

مشکل دی وی دی رایتر لپ تاپ

بررسی مشکل دی وی دی رایتر لپ تاپ

مشکل نخواندن CD و DVD در دی وی دی رایتر لپ تاپ

رایج‌ترین مشکل دی وی دی رام لپ تاپ که همه ما حداقل یک بار هم که شده با آن مواجه شده‌ایم، نخواندن CD و DVD است؛ این مشکل یا به دلیل کثیف بودن لنز دی وی دی رایتر می‌باشد یا به دلیل کند شدن سرعت موتور دی وی دی رایتر؛ درواقع اگر سرعت موتور دی وی دی رایتر کاهش پیدا کند، لنز این دستگاه نمی‌تواند تمام اطلاعات نوشته شده روی سی دی یا دی وی دی را بخواند؛ اما سوال اینجاست که چرا سرعت موتور دی وی دی رایتر کند می‌شود؟

محور گردش موتور دی وی دی رایتر پس از گذشت مدتی به دلیل گرفتن گرد و غبار کند می‌شود که برای برطرف کردن آن تنها باید با استفاده از الکل یا اسپری کنتاکت شور چرب، موتور گرداننده دی وی دی را تمیز کرد؛ البته نباید موادی که روی موتور دی وی دی رایتر اسپری می‌کنید بر روی لنز آن بپاشد از این‌رو اگر خیلی با این مسائل آشنایی ندارید و تا به حال هم دست به چنین کاری نزدید، بهتر است تمیز کردن موتور دی وی دی رایتر را به متخصص این کار بسپارید. لنز دی وی دی رایتر را نیز می‌توان با گوش پاک‌کن تمیز کرد اما از آن جایی که باید جوری این کار را انجام دهید که لنز تکان نخورد، بهتر است درصورتی که در این کار ماهر نیستید به هیچ‌ وجه خودتان آن را انجام ندهید.

 مشکل رایت نکردن دی وی دی رایتر لپ تاپ

مشکل دی وی دی رایتر لپ تاپ در زمینه رایت نکردن، گاهی اوقات نرم‌افزاری است و گاهی اوقات هم سخت‌افزاری؛ مشکل نرم‌افزاری دی وی دی رایتر به اختلالات نرم‌افزاری در ویندوز مرتبط می‌شود که می‌توان با تعویض ویندوز آن را برطرف کرد اما مشکل سخت‌افزاری آن باز هم به کند شدن سرعت موتور دی وی دی رایتر باز می‌گردد؛ همانطور که اشاره کردیم در صورت بروز چنین مشکلی باید موتور دی وی دی رایتر را به گونه‌ای تمیز کرد که نه ماده‌ای بر روی لنز آن بپاشد و نه لنز آن تکان بخورد.

 مشکل باز نشدن دی وی دی رایتر لپ تاپ

دیگر مشکل دی وی دی رایتر لپ تاپ ، باز نشدن درب آن است که نشان می‌دهد، تسمه موتور درب دی وی دی رایتر شل شده است؛ از آن جایی که این تسمه لاستیکی است بعد از گذشت مدتی یا شل می‌شود یا چرب می‌شود؛ برای حل این مشکل باید این تسمه را تعویض کرد که این هم کار یک متخصص است نه شما! به ندرت هم پیش می‌آید که موتور مخصوص درب دی وی دی رایتر معیوب شود و مانع از باز شدن درب آن شود که در این صورت باید این قطعه را تعویض کرد تا مشکل باز نشدن دی وی دی رایتر لپ تاپ برطرف شود؛ بنابراین بروز این مشکل به عیب‌یابی دقیقی نیاز دارد.

 تعمیر دی وی دی رایتر لپ تاپ فوجیتسو

درصورتی که از کاربران لپ تاپ فوجیتسو هستید و با هرگونه مشکلی در دی وی دی رایتر این دستگاه روبه‌رو شدید، می‌توانید آن را به نمایندگی تعمیرات لپ تاپ فوجیتسو بسپارید تا تکنسین‌ها و کارشناسان متخصص این مرکز با سرعت و کیفیت بالایی به عیب‌یابی دقیق و تعمیرات تخصصی این قطعه بپردازند. از آن جایی که برخی از مشکلات دی وی دی رایتر لپ تاپ فوجیتسو می‌تواند نرم‌افزاری و برخی دیگر سخت‌افزاری باشد، تکنسین‌های نمایندگی لپ تاپ فوجیتسو با نهایت دقت به عیب‌یابی اصولی این قطعه می‌پردازند از این‌رو می‌توانند مشکل آن را به درستی شناسایی کرده و آن را به سرعت برطرف کنند.

نمایندگی تعمیر لپ تاپ فوجیتسو

نمایندگی تعمیر لپ تاپ فوجیتسو از نیروهای متخصص و مجربی در زمینه تعمیرات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری لپ تاپ فوجیتسو برخوردار است که انواع خدمات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری جهت عیب‌یابی و تعمیرات تخصصی این دستگاه را به کاربران آن ارائه می‌دهند. بنابراین مهم نیست که لپ تاپ شما با مشکلات نرم‌افزاری دست و پنجه نرم می‌کند یا با مشکلات سخت‌افزاری؛ در صورت بروز هرگونه مشکلی برای آن می‌توانید به یکی از شعبه‌های متعدد نمایندگی لپ تاپ فوجیتسو مراجعه کنید و تعمیرات آن را به تکنسین‌های متخصص این مرکز بسپارید.

5/5 (1 امتیاز)