جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چرا لپ تاپ داغ می کند؟

لپ تاپ سیستم پر مصرفیست که ممکن است ساعت های زیادی از شبانه روز را در حال انجام پردازش های مختلف باشد. گرمای ناشی از پردازش های گوناگون می تواند باعث داغ شدن نسبی محیط فشرده ی لپ تاپ شود. بنابراین داغ کردن لپ تاپ امری طبیعی است. اما اگر حرارت بدنه ی سیستم در حدی باشد که نتوان به راحتی آن را لمس کرد، باید به فکر رفع اختلالات مرتبط با آن باشید. در ادامه شما را با جنبه های مختلف مشکل داغ کردن لپ تاپ آشنا می سازیم.

داغ کردن لپ تاپ

دلایل اصلی داغ کردن لپ تاپ

  • خرابی فن لپ تاپ

فن بخش مهمی از هر لپ تاپ را تشکیل می دهد، گرمای ناشی از فعالیت CPU و انجام پردازش های دیجیتالی لپ تاپ توسط فن دفع می شود. اگر فن در اثر استهلاک یا بی احتیاطی کاربر و آلودگی پره های تشکیل دهنده، قدرتی در دفع گرمای لپ تاپ نداشته باشد، بدنه ی دستگاه داغ می کند.

حرارت بالای بدنه ی لپ تاپ می تواند منجر به ری استارت های پی در پی و پیدایش مشکل صفحه آبی شود. این موضوع سد راه استفاده ی کاربر از قابلیت های رایانه خواهد شد. پیشنهاد می کنیم برای جلوگیری از استهلاک پره های فن، از کول پدهای مجزا استفاده کنید.

برای آشنایی با خدمات تعمیر فن لپ تاپ کلیک کنید.

  • ویروسی شدن، یکی از دلایل داغ کردن لپ تاپ است

وب سایت ها و نرم افزارهای مختلف می توانند خیلی ساده باعث پیدایش مشکل داغی بیش از حد لپ تاپ شوند. هیچ گاه از وب سایت های نامعتبر، لینک های ناشناس را باز نکنید. نصب نرم افزارهای مورد نیاز خود را نیز از طریق فروشگاه های معتبری چون گوگل پلی به اتمام برسانید.

به طور کلی هر لپ تاپ باید دارای یک آنتی ویروس فعال و معتبر باشد. سعی کنید همواره آنتی ویروس موجود در لپ تاپ را چک کنید. یک آنتی ویروس غیرفعال تنها حافظه ی رایانه ی شما را اشغال خواهد کرد. 

داغ کردن لپ تاپ
  • عدم توجه به زمان آپدیت ویندوز لپ تاپ

ویندوز سیستم عامل قدرتمندی است که ویژگی ها و ابعاد فراوانی دارد. اما ممکن است کیفیت ساختاری ویندوز نصب شده بر روی لپ تاپ پس از مدتی استفاده از آن افت چشم گیری داشته باشد. افت کیفیت ساختار تشکیل دهنده ی ویندوز با باگ های درونی همراه است. باگ های ویندوز خیلی سریع منجر به داغ کردن لپ تاپ می شوند. روند آپدیت ویندوز را بررسی کنید تا باگ های آن از بین بروند.

  • عدم توجه به استفاده ی درست از لپ تاپ

اگر از آن دسته از افراد هستید که همواره لپ تاپ را بر روی پای خود قرار می دهند، ظهور مشکل داغ کردن لپ تاپ مسئله ی دور از تصوری نیست. گرمای ناشی از بدن انسان با گرمای پردازشی رایانه ترکیب شده و سیستم بیش از همیشه داغ می کند. لپ تاپ را بر روی میز قرار دهید. استقرار دائمی لپ تاپ فوجیتسو بر روی پتو و یا پوست انسان می تواند فشار زیادی به فن وارد سازد.

4.5/5 (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید