جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

روش نصب درایور لپ تاپ چگونه است؟

دغدغه مشترک کاربران لپ تاپ پس از نصب سیستم عامل، نحوه نصب درایور لپ تاپ است چراکه درایورها رابط‌ بین سیستم‌ عامل و سخت افزار هستند. بنابراین اگر هر کدام از آن ها نصب نشوند، سیستم عامل نمی تواند مدیریت بهینه ای روی سخت افزار داشته باشد. سوال اینجاست که روش نصب درایور لپ تاپ چگونه است؟ ادامه این مطلب را که در زمینه آموزش نصب درایور لپ تاپ است از دست ندهید تا با روش های نصب درایورهای لپ تاپ به خوبی آشنا شوید. با مرکز تعمیر لپ تاپ فوجیتسو همراه باشید.

نصب درایور لپ تاپ

یکی از نمونه های مشکل در درایور، نصب نبودن درایور کارت صدا است که منجر به پخش نشدن صداها می شود. بنابراین اگر با این مشکل روبرو هستید و از خود می پرسید که چرا لپ تاپ صدا ندارد، بهتر است ابتدا درایورهای آن را بررسی کنید.

روش نصب درایور لپ تاپ

از DVDهای همراه با لپ تاپ استفاده کنید

ساده‌ترین روش نصب درایور لپ تاپ های فوجیتسو، استفاده از DVDهای همراه با لپ تاپ است. اکثر کمپانی های سازنده لپ تاپ‌‌ به همراه محصول خود DVD‌ های نصب درایور لپ تاپ را ارائه می دهند تا کاربران بتوانند به راحتی درایورهای لپ تاپ خود را نصب کنند. بنابراین اگر از کاربران خوش شانسی هستید که همراه با خرید لپ تاپ، DVD‌ های درایورهای آن را نیز دریافت کرده اید، می توانید با استفاده از آن ها درایورهای لپ تاپ خود را به راحتی نصب کنید.

درایورها را از وب سایت سازنده آن دانلود کنید

اگر همراه با خرید لپ تاپ، DVD‌ های نصب درایورهای آن را دریافت نکردید یا اینکه به هر دلیلی به آن ها دسترسی ندارید، می توانید به وب سایت سازنده لپ تاپ خود مراجعه کرده و درایورهای لپ تاپ خود را دانلود کنید. در بخش Support اکثر وب سایت های شرکت های تولیدکننده لپ تاپ،‌ می توانید درایورهای لپ تاپ خود را پیدا کرده و دانلود کنید.

گاهی به دلایلی مانند آپدیت نبودن ویندوز یا به طور کلی سیستم عامل لپ تاپ، درایورهای جدید کار نمی کند یا نصب نمی شوند. به این ترتیب توصیه می کنیم به صورت دوره ای جدیدترین آپدیت لپ تاپ را نصب کنید.

از دیوایس منیجر استفاده کنید

استفاده از دیوایس منیجر (device manager) نیز ساده ترین روش نصب درایور لپ تاپ است. شما می توانید با راست کلیک روی My Computer و انتخاب گزینه Manage به قسمت Device Manager بروید. سپس گزینه Search automatically for update driver software را انتخاب کنید تا سیستم عامل به صورت خودکار تمامی درایورهای مورد نیاز برای سیستم را دانلود و نصب کند. البته فراموش نکنید که برای استفاده از این روش به اینترنت نیاز دارید.

نصب درایور در device manager

از نرم‌افزارهای All Driver استفاده کنید

مرسوم ترین روش نصب درایور لپ تاپ که اکثر کاربران لپ تاپ ها از آن استفاده می کنند، نصب و دانلود نرم‌افزارهای All Driver است. این نرم‌افزارها به صورت خودکار تمامی درایورهای لپ تاپ را دانلود و نصب می کنند.

نصب درایور لپ تاپ فوجیتسو و رفع مشکلات آن

اگر از کاربران لپ تاپ های فوق العاده فوجیتسو هستید و به دنبال مرکزی معتبر می گردید تا خدمات تعمیر لپ تاپ فوجیتسو را به شما ارائه دهد و مشکلات آن را به صورت حرفه ای برطرف کند. ما به شما نمایندگی فوجیتسو را معرفی می کنیم. تکنسین های نمایندگی فوجیتسو در رفع مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری انواع لپ تاپ های فوجیتسو از مهارت و دانش بالایی برخوردار هستند. با این وجود می توانید نصب درایور لپ تاپ فوجیتسو و رفع مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری این دستگاه را با خیال راحت به نمایندگی فوجیتسو بسپارید.

امتیاز شما به این نوشته post