جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

فعال کردن بلوتوث لپ تاپ

بلوتوث به عنوان یکی از اولین روش های ارتباطات بی سیم بین دستگاه های الکترونیکی مثل گوشی ها با یکدیگر،  لپ تاپ ها با یکدیگر یا گوشی و لپ تاپ با هم، شناخته می شود. امروزه روش های مختلف دیگری آمده است که با استفاده از نرم افزارهای خاص، ارتباطات بی سیم را سرعت بخشیده اند. با این وجود، هنوز هم بلوتوث استفاده می شود و یکی از قابلیت هایی است که در برخی نرم افزارهای دیگر کاربرد دارد. اگر نمی دانید نحوه فعال کردن بلوتوث لپ تاپ چگونه است، با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

فعال کردن بلوتوث لپ تاپ

فعالسازی بلوتوث لپ تاپ در ویندوز

برای آنکه بتوانید بلوتوث را روشن کرده و از آن استفاده کنید، ابتدا باید، مطمئن شوید که فعال باشد. برای این کار، کافی است وارد device manager شده و بررسی کنید و صفحه درایورها بلوتوث فعال است یا خیر. اگر نبود، مطابق فیلم زیر، روی درایور آن راست کلیک کرده و با انتخاب گزینه enable، اجازه دهید ویندوز خودش فعالسازی بلوتوث لپ تاپ را نهایی کنید. اگر این کار نتیجه نداد، درایور را آپدیت کنید تا به روزترین نسخه اجرا شود.

روشن کردن بلوتوث لپ تاپ در ویندوز

همانطور که می دانید، نسخه های مختلفی ویندوز وجود دارد که در برخی جزئیات با یکدیگر تفاوت دارند. در ادامه نحوه روشن کردن بلوتوث در ورژن های مختلف ویندوز را توضیح خواهیم داد:

فعال کردن بلوتوث لپ تاپ در ویندوز 11

 • در تسک بار، آیکون شبکه را انتخاب کرده و تنظیمات سریع بلوتوث را برای روشن و خاموش کردن آن انتخاب کنید. این گزینه تنها زمانی که سیستم آداپتور بلوتوث را شناسایی کند، نمایش داده خواهد شد. به این ترتیب اگر چنین تنظیماتی وجود نداشت، از روش بعدی استفاده کنید.
 • از منوی استارت وارد settings شوید و سپس روی Bluetooth & devices کلیک کنید. در پنجره ای که باز خواهد شد، امکان روشن و خاموش کردن بلوتوث را خواهید داشت.
فعال کردن بلوتوث لپ تاپ در ویندوز 11

مواردی که در بالا توضیح دادیم، گزینه اول هستند، روش دیگری نیز وجود دارد که به شرح زیر است:

 • دکمه f7 یا fn+f7 را بفشارید. در این صورت حالت هواپیما خاموش شده و بلوتوث به صورت خودکار فعال می شود. البته در مدل ها و برندهای مختلف لپ تاپ، این مورد متفاوت است. در برخی مدل ها باید کلید f10 را بفشارید. این مورد را باید در راهنمای لپ تاپ بیابید.

روشن کردن بلوتوث لپ تاپ در ویندوز 10

 • برای فعال کردن بلوتوث لپ تاپ در ویندوز 10، ابتدا باید وارد منوی استارت شده و روی settings کلیک کنید.
 • سپس روی گزینه network & internet کلیک کنید.
 • حالت هواپیما را خاموش کنید.
روشن کردن بلوتوث لپ تاپ در ویندوز 10
 • سپس در همان صفحه به قسمت بلوتوث رفته و آن را روشن کنید.
 • برای انجام تنظیمات بلوتوث و دیدن دستگاه های متصل، باید در تنظیمات، این بار به قسمت devices و سپس Bluetooth & other devices بروید.
راه اندازی بلوتوث لپ تاپ در ویندوز 10

در صورت نیاز، ابتدا در مورد روش نصب درایورهای لپ تاپ اطلاعات به دست آورید تا بتوانید مشکلات نرم افزاری احتمالی را راحت تر حل کنید.

چگونه بلوتوث لپ تاپ را در ویندوز 8 روشن کنیم؟

 • برای فعال کردن بلوتوث لپ تاپ در این ورژن ویندوز، باید وارد Change PC settings شوید و سپس روی PC and devices کلیک کنید.
 • حالا باید گزینه بلوتوث را انتخاب کرده و کلید تغییر وضعیت آن را روی on بگذارید.
چگونه بلوتوث لپ تاپ را در ویندوز 8 روشن کنیم؟

راه اندازی بلوتوث لپ تاپ در ویندوز 7

 • در ویندوز 7 باید از تنظیمات کنترل پنل برای این کار استفاده کنید. پس ابتدا روی منوی استارت کلیک کرده و Devices and Printers را انتخاب کنید.
 • روی کامپیوتر خود در لیست دستگاه ها راست کلیک کرده و گزینه Bluetooth settings را انتخاب کنید.
راه اندازی بلوتوث لپ تاپ در ویندوز 7
 • در Bluetooth Settings صفحه تیک گزینه Allow Bluetooth devices to find this computer را بزنید. در نهایت روی ok کلیک کنید.
 • برای آنکه لپ تاپ را از طریق بلوتوث به دستگاه دیگری وصل کنید یا به اصطلاح pair کنید، در همان صفحه Devices and Printers، روی add device کلیک کنید.
راه اندازی بلوتوث لپ تاپ در ویندوز

روشن کردن بلوتوث در سیستم عامل مک

 • در لپ تاپ خود روی منوی اپل کلیک کنید و وارد system settings شوید.
 • حالا روی گزینه بلوتوث در منوی کناری کلیک کنید. حالا می توانید آن را روشن و خاموش کنید.
 • اگر از یک USB Bluetooth adapter، برای دستیابی به امکان بلوتوث استفاده می کنید. گزینه ای که به آن اشاره کردیم، وجود نخواهد داشت. به این ترتیب برای خاموش کردن بلوتوث، باید Usb را از دستگاه جدا کنید.
روشن کردن بلوتوث در سیستم عامل مک

چرا بلوتوث لپ تاپ من روشن نمی شود؟

دلایل مختلفی وجود دارد که در نتیجه آن فعال کردن بلوتوث لپ تاپ بی نتیجه می ماند. پیشتر اشاره کردیم که آپدیت نبودن درایورها یا فعال نبودن آن ها می تواند یکی از ایرادات باشد. اما اگر نتوانستید مشکل را حل کنید، بهتر است دستگاه از نظر سخت افزاری و نرم افزاری بررسی شده و مشخص شود که ایراد دقیقاً از کجا است. تعمیر بلوتوث لپ تاپ فوجیتسو و سایر برندها، با عیب یابی دقیق انجام می شود. در این صورت اگر ایراد در اثر ضربه، اشکال نرم افزاری، ایراد در نصب ویندوز و غیره باشد، به سرعت تشخیص داده شده و رفع می شود.

توجه داشته باشید که نبود تنظیمات بلوتوث، همیشه به معنی ایراد نیست، ممکن است دستگاه شما اصلاً امکان بلوتوث نداشته باشد. در این صورت باید از یک USB Bluetooth adapter استفاده کنید که درواقع فلشی است که خاصیت گیرنده و فرستندگی دارد و می تواند امکان بلوتوث را در اختیار شما قرار دهد.

برای بهره مندی از انواع خدمات لپ تاپ های فوجیتسو، می توانید با شماره های نمایندگی فوجیتسو تماس گرفته و درمورد خدمات مورد نظر خود اطلاعات کافی به دست آورید.

امتیاز شما به این نوشته post