جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر بلوتوث لپ تاپ فوجیتسو

بلوتوث یکی از امکانات کاربردی انواع و اقسام دستگاه های دیجیتال از جمله لپ تاپ های فوجیتسو و یا سایر برندهای موجود در بازار است. با استفاده از بلوتوث لپ تاپ fujitsu به راحتی می توانید پل ارتباطی با تجهیزات مختلف را ایجاد کنید. بلوتوث یک تراشه کوچک درون لپ تاپ است. ظرافتی که تراشه بلوتوث لپ تاپ دارد، خود عاملی برای آسیب پذیری آن می باشد. خرابی بلوتوث برای افرادی که به استفاده از موس و کیبورد مجزا عادت دارند، دردسرساز می شود. در ادامه به شرح دلایل خرابی و چگونگی تعمیر بلوتوث لپ تاپ فوجیتسو می پردازیم.

تعمیر بلوتوث لپ تاپ فوجیتسو

دلایل کار نکردن بلوتوث لپ تاپ فوجیتسو

اصابت ضربه به بدنه لپ تاپ

دلایل نیاز به تعمیر بلوتوث لپ تاپ فوجیتسو، به دو دسته نرم افزاری و سخت افزاری تقسیم می شوند. اغلب اوقات زمانی ساختار تشکیل دهنده تراشه بلوتوث از عملکرد اصلی خود دور می شود که به بدنه لپ تاپ ضربه بزنید. سقوط دستگاه از ارتفاع نیز مسلما در خرابی بلوتوث نقش دارد. استفاده از کیف های ضد ضربه می تواند تا حدی خطر نابودی تراشه بلوتوث را از بین ببرد. سعی کنید حتما نمونه های با کیفیت و استاندارد این کیف ها را تهیه کنید.

اختلالات نرم افزاری درایور بلوتوث

خوشبختانه بسیاری از خرابی های بلوتوث لپ تاپ فوجیتسو ریشه در ایرادات جزیی نرم افزاری دارد. این ایرادات به درایور بلوتوث مرتبط می شوند. امکان دارد درایور بلوتوث نصب شده باشد، اما قدرت سازگاری با نسخه ویندوز مورد استفاده لپ تاپ را نداشته باشد. در چنین شرایطی با اجرای تنظیمات و دستورات نرم افزاری خاصی می توان مشکل از کارافتادگی بلوتوث لپ تاپ fujitsu را برطرف کرد.

نصب نادرست ویندوز لپ تاپ فوجیتسو

اگر مراحل نصب ویندوز را به درستی طی نکرده باشید، روند آپدیت اتوماتیک و نصب درایورهای لپ تاپ از جمله درایور بلوتوث سیستم به مشکل برخورد می کند. بهتر است نصب ویندوز را به شخصی بسپارید که کاملا در این کار مهارت دارد.

رفع مشکل روشن نشدن بلوتوث لپ تاپ fujitsu

رفع مشکل روشن نشدن بلوتوث لپ تاپ fujitsu

اصلی ترین راهکار تعمیر بلوتوث لپ تاپ فوجیتسو، نصب دوباره درایور آن است. این کار را می توانید خودتان نیز انجام دهید. از قابلیت Device Manager استفاده کنید  و حضور بلوتوث را در آن بررسی نمایید. اگر در لیست این بخش از لپ تاپ در مقابل نام بلوتوث علامت تعجب زرد رنگی مشاهده می شود، باید حتما درایور بلوتوث را مجددا نصب کنید. اگر پس از نصب دوباره درایور باز هم شاهد قطعی ارتباطات بلوتوث با تجهیزات مختلف هستید؛ به نمایندگی رسمی فوجیتسو مراجعه کنید.

امتیاز شما به این نوشته post