جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چرا لپ تاپ فوجیتسو به وای فای وصل نمی‌شود؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است کاربران لپ تاپ های فوجیتسو با آن مواجه شوند، مشکل وصل نشدن لپ تاپ به وای فای است. در این شرایط، کاربر امکان اتصال به وای فای منزل، محل کار، شرکت و … را نخواهد داشت و به تبع آن برای دسترسی به فضای اینترنت با مشکل مواجه خواهد شد. بروز چنین اشکالی در لپ تاپ مورد استفاده، هم می‌تواند به دلیل وجود ایراد نرم افزاری و هم به دلیل وجود اشکال سخت افزاری در دستگاه اتفاق بیفتد.

از این رو توصیه می‌شود پیش از هر اقدامی، مراحل عیب‌یابی مرتبط با این اشکال به صورت صحیح و با دقت طی شود. در بخش‌های آتی این مقاله تلاش شده تا شایع‌ترین علل سخت افزاری و نرم افزاری‌‌ای پیش آورنده‌ی این مشکل یعنی وصل نشدن وای فای لپ تاپ فوجیتسو بررسی گردند. شما کاربران گرامی می‌توانید از راهکارهای ارائه شده در این مقاله استفاده کرده و مشکل عدم اتصال لپ تاپ خود به وای فای را رفع نمایید. در صورت استفاده از راهکارهای ارائه شده در بخش‌های زیر و تداوم مشکل وصل نشدن لپ تاپ به وای فای می‌توانید به نمایندگی مجاز تعمیر لپ تاپ فوجیتسو مراجعه کرده و سرویس‌های تخصصی مرتبط با رفع این اشکال را دریافت نمایید.

چرا لپ تاپ فوجیتسو به وای فای وصل نمی‌شود؟

رفع مشکل وصل نشدن لپ تاپ فوجیتسو به وای فای

برای رفع عدم اتصال لپ تاپ به وای فای موارد درج شده در بخش زیر را به دقت بررسی نمایید. در صورت بررسی موارد درج شده در بخش زیر تداوم مشکل وای فای لپ تاپ می‌توانید به نمایندگی تعمیرات تخصصی لپ تاپ مراجعه کرده و سرویس‌های تخصصی مرتبط با رفع این اشکال را دریافت نمایید.

بررسی آیکون وای فای

  • مورد دیگری که در وصل نشدن وای فای لپ تاپ فوجیتسو باید بررسی گردد، آیکون وای فای است. برای بررسی آیکون وای فای به سمت راست، پایین صفحه کامپیوتر خود بروید. در این قسمت دنبال آیکون وای فای بگردید. اگر هیچ آیکون اتصال اینترنت وجود نداشته باشد، باید آیکون را قابل مشاهده کنید. برای قابل مشاهده کردن آیکون اینترنت، روی نماد Show hidden icons که در گوشه سمت راست و پایین صفحه است (شبیه به یک مثلث رو به بالا است) کلیک کنید.
بررسی آیکون وای فای
  • در ادامه Customize را انتخاب کنید و در صفحه باز شده، Internet Connection را بیابید.
بررسی آیکون وای فای
  • آن را از حالت Hide icon and notifications یا Only show notifications به Show icon and notifications تغییر داده و ok کنید. پس از این کار باید باید بررسی کنید که آیکون وای فای لپ تاپ فوجیتسو یا اتصال اینترنت دارید یا خیر. در صورت وجود هر گونه اشکال در انجام این کار می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی درج شده در وبسایت با کارشناسان ما در نمایندگی مجاز فوجیتسو تماس بگیرید و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.
ترفند بررسی آیکون وای فای

بررسی اتصالات وای فای

  • مورد دیگری که برای رفع مشکل وصل نشدن وای فای لپ تاپ به شما کمک خواهد کرد، بررسی تنظیمات مرتبط به اتصال وای فای است. بررسی کنید که آیا امکان تنظیم اتصال WiFi خود را دارید یا خیر. برای این کارOpen Network and Sharing Center را از مسیرControl Panel > Network and Internet > Network and Sharing Center باز کنید.
بررسی اتصالات وای فای
  • روی گزینه اول Setup a new connection or network کلیک کنید.
آموزش بررسی اتصالات وای فای
  • در پنجره بعدی روی Connect to the Internet کلیک کرده و Next را فشار دهید. در صورتی که Wireless را دارید، روی Setting up a Wireless Connection کلیک کرده و چنانچه اتصال شما دارای پهنای باند (اتصال سیم کشی) یا Dial-up است روی Cancle کلیک کنید و پنجره را ببندید.

تنظیمات کاهش مصرف برق و Power Plan

  • گاه مشکل وصل نشدن وای فای لپ تاپ فوجیتسو به دلیل روشن یودن آیکون تنظیمات کاهش مصرف برق و Power Plan است. این بخش را چک کنید و آنرا غیرفعال کنید. زیرا روشن بودن این تنظیمات، سبب خاموش شدن وای فای جهت ذخیره انرژی می‌گردد. برای انجام این کار ، مسیرControl Panel > Hardware and Sound > Power Options را دنبال کنید.
تنظیمات کاهش مصرف برق و Power Plan
  • در قسمت Balanced روی Change Plan Settings کلیک کنید.
  • سپس Change advanced power settings را انتخاب کنید.
نحوه تنظیمات کاهش مصرف برق و Power Plan
  • در پنجره بعدی روی Wireless Adapter Settings کلیک کرده و سپس روی Power Saving Mode کلیک نمایید. در آخر چک کنید کهSetting : Maximum performance باشد.

روشن بودن وای فای

نخست آنکه از روشن بودن wifi لپ تاپ فوجیتسو مطمئن گردید. بیشتر لپ تاپ ها یک دکمه وای فای دارند یا از یک کلید تابع برای روشن یا خاموش کردن آن استفاده می کنند.اگر لپ تاپ شما یک دکمه WiFi داشته باشد، باید روی صفحه کلید یا جایی در کنار لپ تاپ قرار گیرد، با یک بار فشار دادن آن وای فای را روشن کنید.اگر لپ تاپ شما از کلید تابع (F3، F12، و غیره) استفاده می کند، شما باید کلید Fn را فشار دهید و سپس کلید تابع (F3، F12، و غیره) را فشار دهید. برخی لپ تاپ ها هم دارای سوئیچ روشن/خاموش هستند.

که به سادگی می توان آن را عوض کرد. در بعضی از لپ تاپ ها هم با فشار دادن دکمه وای فای ، حالت هواپیما هم خاموش/روشن می شود، یعنی هنگامی که حالت هواپیما روشن است، وای فای خاموش است. برای اطلاع از این موضوع که روشن شدن وای فای لپ تاپ شما به چه صورت انجام می‌شود، می‌توانید به دفترچه راهنمای دستگاه خود مراجعه کرده و یا به یک جستجوی اینترنتی بسنده کنید.

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید: علت بوت نشدن لپ تاپ فوجیتسو

بررسی آیکون وای فای لپ تاپ یا اتصال اینترنت

از سمت راست صفحه نمایش، در پایین صفحه، آیکون اتصال اینترنت را بررسی کنید. در صورتی که آیکون وای فای شما نشان داده می‌شود، احتمال دارد اینترنت شما از ISP، یا همان مرکز ارائه دهنده سرویس اینترنت تان مثلا مخابرات یا شرکت های دیگر قطع باشد. در صورتی که آیکون اتصال اینترنت را مشاهده می‌کنید، ممکن است اتصال به کارت شبکه لپ تاپ شما دچار مشکل شده باشد.

تغییر نام وای فای

مورد دیگری که ممکن است در رفع مشکل وصل نشدن وای فای لپ تاپ فوجیتسو به شما کمک کند، تغییر دادن نام وای فای است. برای این کار به تنظیمات مودم خود مراجعه کنید. در صورت وجود هر گونه اشکال در انجام این کار می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی درج شده در وبسایت با کارشناسان ما در نمایندگی مجاز فوجیتسو تماس بگیرید و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

وصل نشدن به وای فای خانه

مورد دیگری که باعث ایجاد این مشکل می شود، اتصالات و کابل های مرتبط به وای فای خانه است. اگر WiFi لپ تاپ کار می کند و امکان اتصال به سایر شبکه های وای فای را دارید، اما اتصال شما در خانه برقرار نمی شودف بهتر است همه کابل های متصل به اینترنت خود را جدا سازید. پس از این کار، حداقل 1 دقیقه صبر کرده و همه کابل ها را متصل کنید. این کار وای فای شما را ریست کرده و به حل مشکل کمک می کند. در صورت تداوم اشکال پیش آمده، با شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنت خود تماس بگیرید.

غیرفعال کردن آنتی ویروس

در صورتی که از آنتی ویروس استفاده می‌کنید، موقتا آن را غیرفعال کنید و توجه داشته باشید که آیا فعال بودن یا نبودن آن بر روی فعالیت وای فای لپ تاپ فوجیتسو شما تأثیری دارد یا خیر.

نمایندگی مجاز فوجیتسو

نمایندگی فوجیتسو ارائه دهنده تمامی خدمات مورد نیاز به کاربران محصولات این برند است؛ وجود پیشرفته ترین تجهیزات در مجموعه فوجیتسو این امکان را فراهم آورده است تا خدمات ارائه شده در آن پشتیبان تمامی کاربران و محصولات این کمپانی بزرگ باشد. نمایندگی فوجیتسو جهت ارائه هرچه تخصصی تر خدمات، ساختار درونی خویش را به واحدهای کوچکتر و مجزایی تقسیم نموده و در هر واحد متبحرترین متخصصان و کارشناسان تعمیرات را به همکاری فراخوانده است.

خدمات ارائه شده در نمایندگی مجاز فوجیتسو را، به طور کلی می‌توان در دو دسته جای داد. دسته نخست خدمات مرتبط با تعمیر، بهسازی، ترمیم و تعویض قطعات هر یک از دستگاه‌های فوجیتسو است که هم به صورت تعمیر در مرکز و هم به صورت سرویس در محل ارائه می‌گردد. دسته دیگر، خدمات مرتبط با فروش محصولات فوجیتسو است که در نمایندگی فروش فوجیتسو، توسط کارشناسان خبره و با ارائه بالاترین سطح کیفی خدمات پس از فروش ارائه می‌گردد.

امتیاز شما به این نوشته post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید