جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چرا لپ تاپ صدا دارد اما تصویر ندارد؟

زمانی که لپ تاپ صدا دارد اما تصویر ندارد، باید به دنبال دلیل بروز مشکل باشید. تصویر نداشتن لپ تاپ دلایل متعددی دارد و ممکن است پس از آپدیت درایور کارت گرافیک یا بروز مشکل در حین نصب به روز رسانی این اتفاق رخ داده باشد. این ایراد می تواند به دلیل یک باگ در آپدیت ویندوز نیز اتفاق بیفتد. علاوه بر این، مشکلات سخت افزاری در صفحه نمایش، خرابی کابل‌های اتصال یا کارت گرافیک می تواند باعث روشن نشدن ال سی دی لپ تاپ شود. در ادامه بیشتر به این موضوع می پردازیم.

لپ تاپ صدا دارد اما تصویر ندارد

دلایل صدا داشتن لپ تاپ و تصویر نداشتن آن

همانطور که اشاره کردیم، دلایل اینکه لپ تاپ صدا دارد اما تصویر ندارد، متعدد است. در این بخش قصد داریم به این دلایل اشاره کنیم. برای حل مشکلات لپ تاپ به نمایندگی تعمیر لپ تاپ اعتماد کنید.

  • بروز مشکل در اتصالات، اصلی ترین دلیل تصویر نداشتن لپ تاپ است.
  • خرابی باتری و کابل ها باعث بروز این مشکل می شود.
  • بروز ایراد در رم دستگاه می تواند تصویر لپ تاپ را با اختلال روبرو کند.
  • با خرابی کارت گرافیک لپ تاپ تصویر آن دچار مشکل می شود.
  • هر گونه آسیب به صفحه نمایش لپ تاپ باعث تصویر نداشتن دستگاه می شود.

راهکار های رفع مشکل تصویر نداشتن لپ تاپ

حالا که پی بردید چرا لپ تاپ صدا دارد اما تصویر ندارد، می توانید پیش از آنکه دستگاه را نزد تکنسین های متخصص در نمایندگی ببرید، روش های زیر را انجام دهید تا مشکل را برطرف کنید:

مشکلات اتصالات لپ تاپ

مشکلات اتصال لپ تاپ را می توان به عنوان مهم ترین دلیل تصویر نداشتن لپ تاپ به شمار می آورند. گاهی ممکن است مشکل به دلیل عدم اتصال کابل ال سی دی به مادربرد ایجاد شده باشد. در این مواقع می توانید لپ تاپ را به یک مانیتور یا تلویزیون دیگر وصل کنید و مشکل را مورد بررسی قرار دهید.

در صورتی که تصویر لپ تاپ از تلویزیون پخش شد، باید بدانید که ال سی دی دستگاه دچار خرابی شده است و دیگر قطعات لپ تاپ مشکلی ندارند. به این ترتیب می توانید به یک مرکز تعمیرگاه مجاز مراجعه کنید تا ال سی دی دستگاه را تعویض نمایید. در صورتی که با این روش مشکل برطرف نشد، باید موارد دیگری را موارد دیگری را مورد بررسی قرار دهید.

لپ تاپ صدا دارد اما تصویر ندارد

جدا کردن تمام لوازم جانبی از لپ تاپ

راهکار دیگر در زمانی که لپ تاپ صدا دارد اما تصویر ندارد، این است که تمام لوازم جانبی را از دستگاه جدا کنید. در صورتی که هارد اکسترنال، آنتن وای فای یا موس بلوتوثی به لپ تاپ متصل کردید، باید همه را از دستگاه خارج کنید. پس از آن لپ تاپ را خاموش کرده و دوباره روشن کنید. چنانچه مشکل رفع شده باشد، دلیل بروز ایراد از درایور یکی از لوازم جانبی است. پس از اینکه لپ تاپ روشن شد، می توانید مجددا تمام لوازم جانبی را وصل کنید و اقدام به به روز رسانی درایور های نصب شده روی کامپیوتر نمایید.

این آموزش برای شما مفید خواهد بود: آموزش نصب ویندوز 10

جدا کردن باتری و کابل ها از لپ تاپ

روش دیگری که در هنگام تصویر نداشتن لپ تاپ باید انجام شود، جدا کردن باتری و کابل ها از دستگاه است. در صورتی که لپ تاپ شما باتری قابل جدا شدن دارد، ابتدا شارژر را از برق جدا کرده و باتری را از دستگاه خارج سازید.

کانکتور های باتری لپ تاپ را به دقت تمیز کرده و هر گونه گرد و خاک و آلودگی را از آن پاک کنید. سپس باتری را به دستگاه وصل کرده و لپ تاپ را مجددا روشن کنید و مشکل را مورد بررسی قرار دهید. اگر مشکل برطرف نشد، احتمالا دلیل اصلی اینکه لپ تاپ صدا دارد اما تصویر ندارد، خرابی کارت گرافیک، رم یا مادربرد دستگاه است.

لپ تاپ صدا دارد اما تصویر ندارد

جدا کردن رم از لپ تاپ

گاهی دلیل اینکه لپ تاپ صدا دارد اما تصویر ندارد، بد جا رفتن رم است. در صورتی که لپ تاپ خود را به تازگی سرویس کرده و با مشکل تصویر نداشتن لپ تاپ روبرو شده اید، به احتمال زیاد رم در اسلات به درستی جا نیفتاده است.

به همین منظور اسلات حافظه رم را باز کرده و رم را از آن خارج سازید و با کمک یک دستمال تمیز آن را به خوبی پاک کنید. سپس مجددا آن را داخل اسلات قرار دهید و از درست جا رفتن آن مطمئن شوید. در صورتی که همچنان مشکل پابرجا بود، از رم دیگری که سالم است، استفاده کنید.

تعمیر یا تعویض کارت گرافیک

خرابی کارت گرافیک از دیگر دلایل تصویر نداشتن لپ تاپ است. به همین منظور می توانید برای اطمینان یافتن از سلامت کارت گرافیک خود، یک کابل به خروجی VGA یا HDMI لپ تاپ متصل کنید. چنانچه کابل ها به دستگاه وصل شد و تصویر روی تلویزیون پخش نشد، باید کارت گرافیک لپ تاپ فوجیتسو شما تعمیر یا تعویض گردد.

لپ تاپ صدا دارد اما تصویر ندارد

تعویض ال سی دی لپ تاپ

راهکار دیگر در مواقعی که لپ تاپ صدا دارد اما تصویر ندارد، تعویض ال سی دی است. در صورتی که تمام راه های قبل را امتحان کردید و همچنان مشکل دستگاه پابرجا بود، باید نسبت به تعویض ال سی دی لپ تاپ اقدام نمایید.

برای اینکه مجددا با این مشکل روبرو نشوید، باید ال سی دی را از طریق نمایندگی معتبر تعویض کنید تا از قطعات اصلی و اورجینال استفاده کنند. استفاده از ال سی دی های ارزان و غیر اصل، به مرور قطعات دیگر از جمله کارت گرافیک و مادربرد دستگاه را با مشکل مواجه می کند و باعث می شود لپ تاپ روشن نشود.

5/5 (1 امتیاز)