جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چگونه هات اسپات لپ تاپ را فعال کنیم؟

اگر از کاربران همیشگی لپ تاپ باشید ممکن است برای شما نیز پیش آمده باشد که نیاز به اشتراک گذاری اینترنت داشته باشید. برای مثال ممکن است قصد داشته باشید اینترنت لپ تاپ خود را که از طریق اتصال سیم فراهم شده است، با دستگاه‌هایی دیگر نظیر گوشی، تبلت و غیره به اشتراک بگذارید. اگر از کاربران لپ تاپ هایی هستید که سیستم عامل نصب شده در آن ها، ویندوز 10 است، می توانید با دنبال کردن مقاله پیش رو شیوه هات اسپات لپ تاپ را فرا بگیرید.

در این مقاله برآنیم تا روش هات اسپات در ویندوز 10 را با شما کاربران گرامی به اشتراک بگذاریم. در صورت نیاز به راهنمایی‌های بیشتر در این رابطه می‌توانید با کارشناسان ما در نمایندگی لپ تاپ فوجیتسو تماس بگیرید.

هات اسپات لپ تاپ

نحوه فعال کردن هات اسپات در ویندوز 7

اگر قصد ساخت هات اسپات در ویندوز 7 را دارید باید توجه کنید که این قابلیت در ویندوز 7 با نام Hotsopt نمی باشد و باید به دنبال ad-hoc network باشید. با استفاده از این قابلیت می توانید اینترنت را بین دو PC یا دو لپ تاپ فعال نمایید. برای ساخت هات اسپات در ویندوز ، اقدامات زیر را انجام دهید:

 • پنجره Manage Wireless Networks را باز کنید. (می توانید با نوشتن کلمه ی Wireless در قسمت جست و جو قسمت Start آن را پیدا کنید.)
 • بر روی دکمه Add کلیک کنید.
 • سپس روی گزینه Create An Ad Hoc Network کلیک کنید.
 • یک نام و رمز عبور برای شبکه خود انتخاب کنید تا در فهرست شبکه های بی سیم بتوانید شبکه خود را بیابید.
 • اکنون شبکه خود را انتخاب کنید، در این لحظه کامپیوتر شما از شبکه Wi-Fi فعلی خود قطع خواهد شد.
 • برای اینکه کامپیوتر شما بتواند اینترنت سیمی خود را به وسیله دستگاه کامپیوتر شما از طریق شبکه Ad-Hoc با دیگران به اشتراک بگذارد، مطمئن شوید که گزینه Allow Other Network Users To Connect Through This Computer’s Internet Connection فعال می باشد، در غیر این صورت تیک آن گزینه را بزنید.

نحوه فعال کردن هات اسپات در ویندوز 8

ویندوز 8 رابط گرافیکی برای راه ‌اندازی یک شبکه ad-hoc را حذف کرده است. بنابراین کاربران مسیر دشوارتری برای هات اسپات کردن لپ تاپ پیش رو دارند و باید مسیر طولانی تری را طی کنند. برای فعال کردن هات اسپات در ویندوز 8، ابتدا مطمئن شوید که شبکه بی سیم موجود با سایر کاربران شبکه به اشتراک گذاشته شده است. سپس مراحل زیر را انجام دهید:

 • کلیدهای Windows+R را فشار دهید.
 • در کادر Run، عبارتcpl را تایپ کنید و Enter را بزنید.
 • سپس در پنجره اتصالات شبکه، روی شبکه Wireless کلیک راست کرده و “Properties” را از منوی زمینه انتخاب کنید.
 • در مرحله بعدی باید به برگه «اشتراک گذاری» بروید و کادر تأیید «اجازه به سایر کاربران شبکه برای اتصال از طریق اتصال به اینترنت این رایانه» را فعال کنید.
 • در همین صفحه، “اجازه به سایر کاربران شبکه برای کنترل یا غیرفعال کردن اتصال اینترنت مشترک” را پاک کرده و OK را بزنید.
 • در ادامه مراحل هات اسپات کردن لپ تاپ ، باید Command Prompt را با امتیازات مدیریتی راه اندازی کنید.
 • در پایین سمت چپ صفحه کلیک راست کنید (یا Windows+X را بزنید) و سپس در منوی Power Users، Command Prompt (Admin) را انتخاب کنید.

فعال کردن هات اسپات در ویندوز 10

برای راه اندازی هات اسپات در لپ تاپ کافی است تا تنظیمات آموزش داده شده در این بخش را دنبال کنید. توجه داشته باشید که آموزش‌های ارائه شده در این بخش مربوط به ویندوز 10 است. برای راه اندازی هات اسپات لپ تاپ، ابتدا کلید ویندوز را فشرده و از منوی نمایان شده بر روی گزینه Settings کلیک نمایید. در پنجره تنظیماتی که نمایش داده می‌شود بر روی گزینه Network & Internet کلیک کرده و وارد زبانه Mobile Hotspot گردید.

در بخش Share My Internet connection from، می‌بایست نوع اتصال سیستم خود به اینترنت را مشخص نمایید. (نکته: در صورتی که اتصال شما از طریق سیم است گزینه گزینه Ethernet و در صورت اتصال به صورت بی سیم گزینه WiFi را انتخاب کنید). در ادامه، جهت فعالسازی هات اسپات در لپتاپ، اسلایدر موجود در قسمت فوقانی صفحه را در حالت On قرار دهید.

ویندوز 10 به صورت خودکار، نام یک شبکه و رمز عبور را به هات اسپات شما اختصاص می‌دهد. (امکان تغییر این نام وجود دارد. برای تغییر نام شبکه و رمز عبور هات اسپات لپ تاپ در بخش پایینی نام و پسورد پیش فرض، روی گزینه Edit کلیک کرده و عملیات ویرایش نام و رمز عبور را انجام دهید).

روشن کردن هات اسپات لپ تاپ در ویندوز 10

اتصال به هات اسپات لپ تاپ

پس از راه‌اندازی هات اسپات لپ تاپ در ویندوز 10 می‌توانید اینترنت دستگاه‌های موردنظرتان را با لپ تاپ به اشتراک بگذارید. در صورت نیاز به راهنمایی‌های بیشتر در این رابطه می‌توانید با کارشناسان ما در نمایندگی لپ تاپ فوجیتسو تماس گرفته و اطلاعات لازم را کسب نمایید. در سیستم ویندوز 10، هات اسپات ایجاد شده در لیست شبکه‌های بی‌سیم مانند تصویر زیر نمایش داده می‌شود.

این آموزش برای شما مفید خواهد بود: آموزش نصب ویندوز

نحوه فعال کردن هات اسپات در ویندوز 11

استفاده از هات اسپات در ویندوز 11 و اشتراک‌گذاری اینترنت برای دستگاه‌های نزدیک، کاری بسیار ساده است. با انجام مراحل زیر می توانید هات اسپات ویندوز خود را فعال کنید:

 • برنامه تنظیمات Settings) ) ویندوز را باز کنید.
 • گزینه Network & internet را از منوی کناری انتخاب کنید.
 • سپس زبانه Mobile hotspot را بزنید.
 • در این مرحله، گزینه Mobile hotspot را فعال کنید.
 • اکنون از منوی کشویی Share my internet connection from، گزینه منتخب خود (وای فای یا اترنت) را برگزینید.
 • به این شکل هات اسپات ویندوز 11 برای استفاده آماده است.

چند نکته درباره Hotspot لپ تاپ

نکته نخستی که در ارتباط با Hotspot اپ تاپ می‌بایست به آن توجه داشته باشید آن است که امکان اتصال حداکثر 8 دستگاه می‌توانند به هات اسپات ویندوز وجود دارد. نکته دیگر آنکه در صورت نیاز به اطلاع از دستگاه‌های متصل شده به هات اسپات لپ تاپ می‌توانید از طریق زبانه Mobile Hotspot سیستمی که اینترنت آن را به اشتراک گذاشته‌اید، اقدام کنید.در این زبانه علاوه بر نظارت بر هات اسپات، امکان مشاهده‌ی تعداد دستگاه‌های متصل به هات اسپات در بخش Action Center نیز وجود دارد.

آموزش غیر فعال کردن هات اسپات لپ تاپ

برای غیرفعال کردن هات اسپات لپ تاپ در ویندوز کافی است مجددا به بخش Mobile Hotspot مراجعه نمایید و در این بخش، اسلایدر مربوط به هات اسپات را در حالت Off قرار دهید. با انجام این عمل هات اسپات غیر فعال خواهد شد و سایر دستگاه‌های متصل دیگر قادر به استفاده از اینترنت سیستم شما نخواهند بود. در صورت نیاز به راهنمایی‌های بیشتر می‌توانید با کارشناسان ما در نمایندگی فروش و تعمیر لپ تاپ فوجیتسو تماس بگیرید.

نمایندگی لپ تاپ فوجیتسو

نمایندگی لپ تاپ فوجیتسو ارائه دهنده تخصصی ترین سرویس های مرتبط با این دستگاه اعم از تعمیر، بهسازی، فروش، ترمیم، بازیابی اطلاعات، تعویض قطعات و … است. متقاضیان هر یک از سرویس های مذکور می‌توانند پس از حضور در این مرکز و مراجعه به پارت مربوطه، خدمات تخصصی مورد نظر خود را دریافت نمایند. تمامی تعمیرات انجام شده در نمایندگی لپ تاپ فوجیتسو می‌بایست پس از اتمام کار، به تأیید کارشناسان فنی این مرکز برسد.

کارشناسان فنی نمایندگی تعمیرات لپ تاپ فوجیتسو، پس از انجام تست‌های اولیه و اطمینان از عملکرد صحیح دستگاه، آن را برای تحویل به مشتری آماده و بسته‌بندی می‌کنند. در غیر اینصورت، -یعنی در صورت بروز اشکال مجدد در دستگاه،- کالا مجدداً به بخش فنی ارجاع داده خواهد شد. ویژگی قابل توجه نمایندگی تعمیرات لپ تاپ فوجیتسو ضمانت و گارانتی تمامی خدماتی است که توسط کارشناسان این مجموعه ارائه می‌گردد.

3.5/5 (6 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید