جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر کمپرسور کولرگازی فوجیتسو

کمپرسور کولر گازی مهمترین قطعه به کار رفته در آن است و از این نظر تعمیر کمپرسور کولر گازی فوجیتسو نیز مهمترین کار در تعمیرات کولر گازی است. کمپرسور، گاز را از اواپراتور مکش گرفته و به سمت کندانسور هدایت می‌کند. کمپرسور گاز فوجیتسو یک دستگاه مکانیکی است که فشار گاز را افزایش و حجم آن را کاهش می‌دهد.

اگر کمپرسور به درستی این وظیفه را انجام ندهد، از کولر گازی باد گرم خارج می‌شود. در این صورت عملاً هیچ راندمانی از کولر گازی فوجیتسو دریافت نمی‌کنید و با یک وضعیت آزاردهنده مواجه می‌شوید. این همان شرایطی است که باید به فکر تعمیر و یا تعویض کمپرسور کولر گازی خود باشید. جهت تعمیر کمپرسور کولر گازی فوجیتسو بهتر است از انواع آن یک آشنایی مختصر داشته باشید.

تعمیر کمپرسور کولرگازی فوجیتسو

انواع مدل‌های کمپرسور کولرگازی فوجیتسو

 

 کمپرسور اسکرول:

این مدل کمپرسور توان بالایی دارد و طراحی آن به گونه ای صورت گرفته است که از یک قطعه ثابت و یک قطعه متحرک تشکیل شده و با متراکم کردن گاز، فشار خروجی مورد نیاز را ایجاد می کند. از مزیت‌های این مدل راندمان و توان بالا، صدای کم و طول عمر زیاد می باشد که البته در مقایسه با کمپرسورهای دیگر، گران قیمت‌تر بوده و در موارد خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کمپرسورهای روتاری:

این نوع از کمپرسور کولر فوجیتسو از تیغه‌ها و پره‌هایی تشکیل شده که با استفاده از چرخش، فشار مورد نیاز را برای تولید دمای مناسب تأمین می کند. کمپرسور روتاری بیشترین نوع مورد درخواست در تعمیر کمپرسور کولر گازی فوجیتسو است. از مزیت‌هایی که این نوع کمپرسور دارد صدای پایین، مصرف کمتر برق و راندمان بالا می‌باشد.

کمپرسور پیستونی:

این نوع کمپرسور با استفاده از یک پیستون و یک سیلندر فشار گاز را افزایش می‌دهد. توان بالا و راندمان مناسب از ویژگی‌های بارز این نوع کمپرسور است.

 علائم هشداردهنده برای تعمیر کمپرسور کولرگازی فوجیتسو

اگر کمپرسور کولر گازی فوجیتسو ایراد داشته باشد شما با نشانه‌های مختلفی مواجه می‌شوید. وجود این نشانه‌ها هشداری برای تعویض و یا تعمیر کمپرسور می‌باشد. یکی از نشانه‌ها این است که هنگام روشن کردن کولر گازی فن داخلی نیز شروع به کار کردن می‌کند اما همینکه کمپرسور وارد مدار می‌شود، فیوز پریده و عمل کولر گازی متوقف می‌شود. از نشانه‌های دیگری که باید به فکر تعمیر کمپرسور کولر گازی فوجیتسو باشید این می‌باشد که فن بیرونی روشن‌شده ولی کمپرسور روشن نمی‌شود.

وجود صدای بیش از حد کمپرسور کولر گازی ، نشان دهنده مشکل مکانیکی در آن می‌باشد. در این صورت شما یک صدای ناهنجار را با روشن کردن کولر گازی می‌شنوید. نداشتن سرمای کافی علاوه بر اینکه می‌تواند نشان دهنده کافی نبودن گاز کولر باشد، ممکن است علامتی از خرابی کمپرسور کولر باشد. در هریک از این حالات تشخیص خرابی کمپروسور به عهده متخصص بوده و این کار با ابزار مشخص صورت می‌گیرد.

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید: دلایل باد گرم کولر گازی فوجیتسو را بشناسید

 برای تعمیر کمپرسور کولر گازی فوجیتسو چه اقداماتی انجام دهیم؟

از آنجا که تعمیر و تعویض کمپرسور کولر گازی امری هزینه‌بر است بنابراین برای این منظور باید در ابتدا عیب آن به صورت دقیق تشخیص داده شود. شما کاری که باید انجام دهید این است که با نمایندگی تعمیرات کولر گازی فوجیتسو تماس گرفته و مشکل کولرگازی را به اطلاع آنها برسانید. ﺩﺭ ﺣﺎﻟﺖ ﻛﻠﻲ ﺭﻭﺵ ﻣﻨﻄﻘﻲ ﺑﺮﺍﻱ عیب یابی، ﺷﺎﻣﻞ ﺑﺮﺭﺳﻲ ﻭ ﺍﻧﺪﺍﺯﻩ‌ﮔﻴﺮﻱ ﭘﺎﺭﺍﻣﺘﺮﻫﺎﻱ ﻣﺨﺘﻠﻒ ﺳﻴﺴﺘﻢ ﻭ ﺣﺬﻑ ﻣﺸﻜﻼﺕ مشخص ﺗﺎ ﺭﺳﻴﺪﻥ ﺑﻪ ﻣﺸﻜﻞ ﺍﺻﻠﻲ ﻣﻲ‌ﺑﺎﺷﺪ.

ﺍﺯ ﻧﻈﺮ عملی گاهی ممکن است ﺟﻮﺍﺏ ﻣﺸﺨﺼﻲ ﺑﺮﺍﻱ ﻋﻴﺐ ﻳﺎﺑﻲ و تعمیر کمپرسور کولر گازی فوجیتسو وجود ندارد؛ ﺑﻨﺎﺑﺮﺍﻳﻦ ﺑﺨﺶ ﻣﻬﻤﻲ ﺍﺯ ﻛﺎﺭ ﻋﻴﺐ‌ﻳﺎﺑﻲ ﻣﺮﺑﻮﻁ ﺑﻪ ﺗﺠﺮﺑﻪ ﺍﻓﺮﺍﺩ ﻭ ﺭﻭﺷﻬﺎﻱ ﺧﺎﺻﻲ است ﻛﻪ ﺑﺮﺍﻱ ﺭﺳﻴﺪﻥ ﺑﻪ ﺭﻳﺸﻪ ﻣﺸﻜﻞ به کار گرفته می‌شود. نکته‌ای که باید به آن توجه کرد این است که تعمیر کمپرسور کولرگازی معمولاً با هزینه بسیار زیادی همراه است که در این صورت تعویض آن به مراتب به صرفه‌تر از تعمیر آن است.

 نمایندگی تعمیرات کولر گازی

نمایندگی مجاز تعمیرات کولر گازی هرگونه مشکلات مرتبط با کمپرسور، کندانسور، اواپراتور، ماده مبرد، لوله مویی، الکتروموتور فن، برد الکتریکی، خازن، تابلو برق و دیگر مسائل احتمالی را پس از عیب یابی کامل دستگاه، برطرف می‌کند. همچنین انجام سرویس‌های دوره‌ای کولر گازی در این مرکز به دست افراد کارآزموده و متخصص صورت می‌گیرد و تمامی این خدمات نیز برای شما با ضمانت نامه معتبر ارائه می‌شود. علاوه بر تمامی موارد گفته شده، باید بگویم که خدمات تعمیر و سرویس کولر گازی در محل انجام می‌شود و نیازی به حمل و نقل آن وجود ندارد.

5/5 (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید