جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

علت سفید چاپ کردن پرینتر

اگر با مشکل چاپ سفید پرینتر مواجه شده اید، ادامه این مقاله را از دست ندهید. در این مطلب ضمن بررسی دلایل سفید چاپ کردن پرینتر فوجیتسو، راهکارهای رفع این مشکل را نیز معرفی می کنیم. این مشکل گاها در برخی از چاپگرها ایجاد می شود و معمولا به این صورت است که برگه ها سفید از دستگاه خارج می شوند. نکته جالب این است که این مسئله، یعنی چاپ سفید پرینتر، لزوما نشان دهنده آسیب دیدگی قطعات یا خرابی چاپگر نیست. بعضی از چاپگرها یک آپشن یا قابلیت کاربردی دارند که برگه های چاپ شده را از  یکدیگر جدا می کند. اما بیشتر افراد، نیازی به این قابلیت ندارند و باید آن را غیر فعال کنند. اما ارتباط این ویژگی به سفید چاپ پرینتر چیست؟ در ادامه این مورد را نیز بررسی می کنیم. برای دریافت خدمات تخصصی در این زمینه هم می توانید از تیم تعمیرات پرینتر فوجیتسو مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

سفید چاپ کردن پرینتر

بررسی دلایل چاپ سفید پرینتر فوجیتسو 

چاپ برگه سفید در پرینترها درواقع نوعی قابلیت کمکی است که برگه ها را از یکدیگر جدا می کند. مثلا اگر تنظیمات را انجام دهید، دسته های 5 تایی چاپ شده با یک کاغذ سفید از هم جدا می شوند؛ به این ترتیب راحت تر می توانید آنها را جدا کرده و مرتب نمایید. این قابلیت بیشتر برای افرادی کاربرد دارد که در مراکزی مثل دفاتر فنی و مراکز چاپ کار میکنند یا قصد دارند چند سری از یک مجله یا جزوه را پرینت بگیرند. اما گاهی با این که این گزینه غیر فعال شده است، بازهم برگه های سفید دیده می شوند.

باید یکی از دلایل چاپ سفید پرینتر فوجیتسو و سایر برندها، ویروسی شدن سیستم رایانه ای است که دستگاه به آن وصل شده است. اگر رایانه ای که پرینتر به آن متصل شده ویروسی باشد، احتمال سفید پرینت شدن برگه ها وجود دارد. قدیمی بودن فریمور چاپگر هم می تواند باعث بروز این مشکل شود. گاهی هم درایور پرینتر شما ایراد دارد و تنظیماتی که اعمال کرده اید، درست اجرا نمی شوند. 

بیشتر بخوانید: آموزش نصب ویندوز 10 در لپ تاپ

رفع مشکل چاپ سفید در چاپگر فوجیتسو

آپدیت آنتی ویروس رایانه

یکی از اولین اقداماتی که می توانید هنگام سفید چاپ کردن پرینتر خود انجام دهید، بروزرسانی آنتی ویروس کامپیوتر یا لپ تاپ است. این کار در کنار ویروس کشی سیستم، ممکن است مشکل چاپ سفید را برطرف کند. اگر بعد از انجام این کارها مشکل حل نشد، روش هایی را که در ادامه معرفی می کنیم اجرا کنید. 

به روز رسانی فریمور پرینتر برای رفع مشکل چاپ سفید پرینتر فوجیتسو 

بروز رسانی Firmware چاپگر هم ممکن است به رفع مشکل چاپ سفید پرینتر فوجیتسو کمک کند. برای این منظور، باید وارد وب سایت سازنده پرینتر خود شوید (در اینجا فوجیتسو) بعد مدل دستگاه را جستجو و فایل مناسب را دانلود کنید. معمولا با آپدیت کردن فریمور، مشکل سفید چاپ کردن پرینتر هم برطرف می شود.

حذف کامل درایورهای مربوط به پرینتر

گاهی چاپ سفید یا مشکلات دیگر پرینتر، ناشی از معیوب بودن درایور دستگاه در لپ تاپ یا کامپیوتر هستند. با حذف و نصب مجدد درایورها مشکل سفید پرینت گرفتن چاپگر هم برطرف شده و می توانید به صورت عادی از این دستگاه استفاده کنید. برای حذف و نصب مجدد درایور، باید اول کابل USB را از پشت دستگاه جدا کنید. بعد Control Panel را باز کرده و گزینه Program And Features را انتخاب نمایید. بعد از پیدا کردن نام چاپگر خود، گزینه Uninstall را بزنید و درایور را پاک کنید. سیستم را ریستارت کرده و پس از راه اندازی مجدد، فایل درایور جدید را دانلود و نصب نمایید. اگر همه مراحل را درست انجام داده باشید،  مشکل چاپ سفید پرینتر فوجیتسو برطرف می شود.

 

5/5 (1 امتیاز)