جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

آموزش اتصال پرینتر به وای فای

چنانچه نمی توانید کامپیوتر و پرینتر خود را در فاصله ای قرار دهید که اتصال کابلی بین آن ها برقرار شود، وای فای را امتحان کنید. البته استفاده از قابلیت وای فای برای هر سیستمی که دارای وای فای است،  ممکن خواهد بود. تبلت، گوشی و لپ تاپ به راحتی از این طریق به پرینتر متصل می شوند. اما فراموش نکنید که مسلما فاصله مشخصی برای برقراری درست اتصال میان پرینتر و دستگاه های مذکور وجود دارد. در ادامه کلیه ی استانداردهای مرتبط با وصل کردن پرینتر به وای فای یا همان اتصال شبکه ای را بیان خواهیم کرد.

اتصال پرینتر به وای فای

پارامتر فاصله در برقراری اتصال پرینتر به وای فای

همان طور که گفته شد، برای برقراری اتصال پرینتر به وای فای باید به پارامتر فاصله دقت داشته باشید. چرا که هرچه قدر سیستم از پرینتر دورتر باشد، میزان کیفیت سیگنال پایین تر بوده و در نتیجه پایداری ارتباط کاهش خواهد یافت. برای مثال حداکثر میزان فاصله  در ارتباط پرینتر و گوشی موبایل به صورت بی سیم، 12 متر است. با خروج از فاصله ی 12 متری پرینتر، دیگر گوشی موبایل قادر به برقراری ارتباط سازنده با پرینتر نخواهد بود. با توجه به فاصله، یک شبکه ی کلی بسازید و پرینتر را به دستگاه های دیجیتال متصل کنید. این مسئله در سرعت چاپ اسناد نقش خواهد داشت.

در صورت وجود ابهام و مشکل در دستگاه های خود، با «تعمیرات پرینتر فوجیتسو» تماس بگیرید.

نحوه ی اتصال پرینتر به وای فای 

برای اتصال پرینتر فوجیتسو و یا سایر برندهای موجود در بازار به وای فای، دو مرحله ی زیر را انجام دهید:

مرحله ی اول اتصال پرینتر فوجیتسو به وایرلس

اولین گام برای وصل کردن پرینتر به شبکه وایرلس، آماده سازی پرینتر است. پرینتری که بدون آمادگی کامل سعی در برقراری ارتباطات بی سیم می کند، ممکن است در ثبات و پایداری اتصالات دچار اختلال شود. ابتدا پرینتر را به برق بزنید و دکمه ی استارت آن را بفشارید. سپس اجازه دهید پرینتر مدتی بدون استفاده باقی بماند تا گرم شود. پس از گرم شدن سیستم چاپگر کافی است دکمه ای که با نشانگر وایرلس روی دستگاه دیده می شود را بفشارید تا کامپیوترهای اطراف پرینتر قادر به یافتن چاپگر باشند.

مرحله ی دوم وصل کردن پرینتر فوجیتسو به شبکه وایرلس

در مرحله ی دوم فرآیند اتصال پرینتر به وای فای باید به سراغ کامپیوتر یا لپ تاپ مورد استفاده ی خود بروید و یک سری تنظیمات نرم افزاری در مسیر اتصال پرینتر به وایرلس انجام دهید. برای این منظور از طریق (Control Panel)  ویندوز وارد پنجره Hardware and Sound شوید. در صفحه ی باز شده، گزینه ی Add a device را انتخاب کنید. روی گزینه ی Advanced printer setup کلیک کنید و منتظر شناسایی پرینتر توسط کامپیوتر بمانید.

پس از اینکه رایانه تمامی دستگاه های مجاور را لیست کرد، باید برای وصل کردن پرینتر به وای فای، نام چاپگر را انتخاب کنید. سپس بر روی گزینه ی Next کلیک کنید تا درایور پرینتر نصب گردد. دقت داشته باشید که حتما کامپیوتر به اینترنت متصل باشد تا درایور مخصوص پرینتر فوجیتسو دانلود شود.

در آخر برای اطمینان از اتصال پرینتر به کامپیوتر می توانید گزینه ی Print a test page را برگزینید و یک سند نمونه به پرینتر ارسال کنید و پرینت بگیرید. جهت کسب راهنمایی های بیشتر همواره می توانید با نمایندگی رسمی فوجیتسو تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما در کنار شما هستند تا طی مدت زمان کوتاهی شاهد برقراری اتصالات صحیح و کارآمد پرینتر و شبکه های رایانه ای باشید.

امتیاز شما به این نوشته post