اشتراک گذاری

گیر کردن کاغذ در پرینتر فوجیتسو

گیر کردن کاغذ در پرینتر فوجیتسو می تواند یک مشکل جدی بوده و نیاز به تعمیرات سخت افزاری داشته باشد و هم می تواند یک مشکل ساده باشد که با انجام برخی اقدامات برطرف شود. اگر این مشکل تنها یک بار در پرینتر شما روی داده جای نگرانی نیست اما اگر مکرراً با این مشکل مواجه می شوید نیاز است که تمامی جوانب را بررسی کنید. چنانچه شما نیز از دسته کاربرانی هستید که با گیر کردن کاغذ مواجه هستید و می پرسید علت گیر کردن کاغذ در پرینتر چیست؟

با ما همراه شوید تا دلایل رایج این مشکل را بررسی کنیم. عوامل مختلفی در بروز این مشکل نقش دارند. گاهی مشکل به کاغذ و جنس آن مرتبط است و گاهی نیز ممکن است قطعات سخت افزاری دستگاه مشکل داشته باشند. در هر صورت، برای جلوگیری از آسیب رسیدن به سایر بخش های دستگاه، بهتر است در صورت گیر کردن کاغذ در دستگاه، مشکل را در اسرع وقت برطرف کنید. شما می توانید در هنگام مواجه با این مشکل با کارشناسان تعمیرات پرینتر در نمایندگی فوجیتسو تماس گرفته و توصیه های لازم را از آنان دریافت کنید. اکنون به مهمترین دلایل گیر کردن کاغذ در چاپگر می پردازیم.

گیر کردن کاغذ در پرینتر فوجیتسو

بررسی دلایل گیر کردن کاغذ در پرینتر فوجیتسو

همانطور که گفتیم، دلایل مختلفی باعث گیر کردن کاغذ در دستگاه می شوند. اولین دلیلی که باید بررسی شود کاغذ مورد استفاده در دستگاه است. اگر کاغذ بی کیفیت باشد یا دارای تا خوردگی و چروک باشد، احتمال گیر کردن آن در پرینتر فوجیتسو بسیار زیاد است. از دیگر عواملی که باعث گیر کردن کاغذ می شود، خرابی کاغذکش یا پیکاپ رولر است.

کاغذکش، اصلی ترین قطعه در کشیدن کاغذ به داخل دستگاه و خارج کردن آن است. برای آشنایی با کاغذکش توصیه می کنیم مقاله کاغذکش پرینتر فوجیتسو را مطالعه کنید. مشکل در این قسمت در بسیاری از مواقع باعث نکشیدن کاغذ نیز خواهد شد. از دیگر دلایل سخت افزاری گیر کردن کاغذ در پرینتر، ایراد در بخش فیوزر و غلتک های پرس است. بررسی خرابی و مشکل در این قطعات توسط تعمیرکار انجام می شود. به طور کلی می توان عوامل زیر را در گیر کردن کاغذ مؤثر دانست:

  • پایین بودن کیفیت کاغذ، مرطوب بودن و یا تا خوردگی آن
  • خرابی کاغذ کش یا غلتک های پیکاپ
  • وجود خطاهای متعدد در سنسورهای تشخیص کاغذ در مسیر انتقال
  • مشکل در سیستم درایو یا چرخ دنده های درون پرینتر
  • خرابی فیوزر و غلتک های پرس دستگاه
  • ایراد در برد الکتریکی پرینتر

رفع مشکل گیر کردن کاغذ در پرینتر فوجیتسو

در ابتدا می توانید پس از گیر کردن کاغذ، آن را از قسمت مربوطه خارج کنید. توجه داشته باشید که کاغذ ممکن است در هر جایی از مسیر گیر کند. برای درآوردن کاغذ در مسیر ورودی، می توانید با دو دست خود آن را خارج کنید. اما اگر کاغذ در محدوده کارتریج تونر گیر کرده است ابتدا درب کارتریج را باز کرده و سپس با خارج کردن آن، کاغذی را که گیر کرده بیرون بکشید. درصورتی که با پرینت مجدد باز هم با گیر کردن کاغذ در پرینتر فوجیتسو مواجه شدید، در این صورت باید قطعاتی نظیر کاغذکش ، چرخ دنده ها، غتلط و برد بررسی شوند. در صورتی که مشکل ناشی از خرابی هر یک از این قطعات باشد، توسط تکنسین های فنی مورد تعمیر یا تعویض قرار می گیرند.

نمایندگی رسمی فوجیتسو

نمایندگی فوجیتسو، مرکزی تخصصی و مجهز در ارائه خدمات متنوع به کاربران محصولات متنوع فوجیتسو است. از دستگاه های قابل توجه فوجیتسو می توان به لپ تاپ، تبلت، موبایل، پروژکتور، اسکنر، پرینتر، کامپیوتر و کولرگازی اشاره کرد. چنانچه از دارندگان هر یک از این دستگاه ها هستید و یا قصد دارید یکی از مدل های آن را خریداری کنید، کافی است به نمایندگی رسمی فوجیتسو مراجعه کنید.

این نمایندگی با فراهم کردن شرایط لازم، تلاش دارد باکیفیت ترین خدمات را به هموطنان عزیز ارائه کند. دو بخش فروشگاهی و تعمیراتی این مجموعه، همه روزه آماده استقبال از شما کاربران گرامی بوده و متناسب با نیاز و درخواست شما، سرویس های ویژه ای را ارائه می کنند. لازم به ذکر است که جهت رفاه حال شما عزیزان، نمایندگی فوجیتسو در بخش تعمیراتی خود، خدمات سرویس در محل را ارائه می کند. بنابراین برای تعمیر و رفع مشکل دستگاه خود می توانید با این مرکز تماس گرفته و خدمات سرویس در محل را درخواست دهید.

امتیاز شما به این نوشته post