جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

گیر کردن کاغذ در پرینتر فوجیتسو

گیر کردن کاغذ در پرینتر فوجیتسو می تواند یک مشکل جدی بوده و نیاز به تعمیرات سخت افزاری داشته باشد. البته می تواند یک مشکل ساده باشد که با انجام برخی اقدامات برطرف شود. اگر این مشکل تنها یک بار در پرینتر شما روی داده، جای نگرانی نیست. اما اگر مکرراً با این مشکل مواجه می شوید، نیاز است که تمامی جوانب را بررسی کنید. چنانچه شما نیز از دسته کاربرانی هستید که با گیر کردن کاغذ مواجه هستید و می پرسید علت گیر کردن کاغذ در پرینتر چیست؟

با ما همراه شوید تا دلایل رایج این مشکل را بررسی کنیم. عوامل مختلفی در بروز این مشکل نقش دارند. گاهی مشکل به کاغذ و جنس آن مرتبط است و گاهی نیز ممکن است قطعات سخت افزاری دستگاه مشکل داشته باشند. در هر صورت، برای جلوگیری از آسیب رسیدن به سایر بخش های دستگاه، بهتر است در صورت گیر کردن کاغذ در دستگاه، مشکل را در اسرع وقت برطرف کنید. شما می توانید در هنگام مواجه با این مشکل با کارشناسان تعمیرات پرینتر فوجیتسو در نمایندگی این برند تماس گرفته و توصیه های لازم را از آنان دریافت کنید. اکنون به مهمترین دلایل گیر کردن کاغذ در چاپگر می پردازیم.

گیر کردن کاغذ در پرینتر فوجیتسو

بررسی دلایل گیر کردن کاغذ در پرینتر فوجیتسو

همانطور که گفتیم، دلایل مختلفی باعث گیر کردن کاغذ در دستگاه می شوند. اولین دلیلی که باید بررسی شود، کاغذ مورد استفاده در دستگاه است. اگر کاغذ بی کیفیت یا دارای تا خوردگی و چروک باشد، احتمال گیر کردن آن در پرینتر زیاد است. از دیگر عواملی که باعث گیر کردن کاغذ می شود، خرابی کاغذکش یا پیکاپ رولر است.

کاغذکش، اصلی ترین قطعه در کشیدن کاغذ به داخل دستگاه و خارج کردن آن است. برای آشنایی با کاغذکش توصیه می کنیم مقاله کاغذکش پرینتر فوجیتسو را مطالعه کنید. مشکل در این قسمت در بسیاری از مواقع باعث حرکت نکردن کاغذ نیز خواهد شد. از دیگر دلایل سخت افزاری گیر کردن کاغذ در پرینتر، ایراد در بخش فیوزر و غلتک های پرس است. بررسی خرابی و مشکل در این قطعات توسط تعمیرکار انجام می شود. به طور کلی می توان عوامل زیر را در گیر کردن کاغذ در پرینتر فوجیتسو مؤثر دانست:

 • پایین بودن کیفیت کاغذ، مرطوب بودن و یا تا خوردگی آن
 • خرابی کاغذ کش یا غلتک های پیکاپ
 • وجود خطاهای متعدد در سنسورهای تشخیص کاغذ در مسیر انتقال
 • مشکل در سیستم درایو یا چرخ دنده های درون پرینتر
 • خرابی فیوزر و غلتک های پرس دستگاه
 • ایراد در برد الکتریکی پرینتر

چگونه مشکل گیر کردن کاغذ در پرینتر فوجیتسو را حل کنیم؟

گیر کردن کاغذ در پرینتر، از مشکلات شایع دستگاه های اداری است. بنابراین اگر شما هم با این مشکل روبرو شدید، نیازی به نگرانی نیست. در ادامه مراحلی را عنوان خواهیم کرد که به کمک آن می توانید مشکل را حل کرده و بررسی کنید که آیا همچنان در حین پرینت مشکل وجود خواهد داشت یا خیر.

پرینتر را خاموش کرده و از برق بکشید.

با این کار هم امنیت خود را برای باز کردن دستگاه تأمین می کنید، هم از آسیب های دیگر به دستگاه جلوگیری می کنید. پس از خاموش کردن پرینر، اگر به دیوار چسبیده است آن را جلو بکشید تا به پشت دستگاه دسترسی داشته باشید. اگ پرینتر شما از نوع لیزری است، 30 دقیقه فرصت بدهید تا خنک شود و سپس به سراغ مراحل بعدی بروید.

تمام برگه ها را از سینی خارج کنید و دوباره آن را پر کنید.

بسیاری از مواقع مشکل گیر کردن کاغذ در پرینتر فوجیتسو، در همان زمان ورود کاغذها به دستگاه رخ می دهد. بنابراین برای شروع بهتر است سینی کاغذ را بررسی کنید. تمام برگه ها را از سینی خارج کنید، تا بتوانید درون دستگاه را به خوبی ببینید. حالا اگر برگه ای در پرینتر بود، آن را خارج کنید.

سپس مطمئن شوید که هیچ قطعه بزرگ یا کوچکی از کاغذ در دستگاه باقی نمانده باشد. همچنین مطمئن شوید در بین برگه هایی که از سینی برداشته بودید هم کاغذ آسیب دیده ای وجود نداشته باشد. بعد از آن مجدد دسته ای کاغذ درون پرینتر قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که سینی به طور کامل به شکاف خود فشار داده شده است تا کاغذ به درستی وارد دستگاه شود.

برای اطلاعات بیشتر بخوانید: مین برد پرینتر فوجیتسو

دری که امکان دسترسی به مسیر کاغذ از طریق پرینتر را می دهد را باز کنید.

باز کردن در دستگاه به شما امکان انجام دو کار را می دهد. اول اینکه می توانید کاغذهای گیر کرده در غلتک ها را با فشار و آسیب کمتر خارج کنید. چنانچه نتوانستید برخی تکه های کاغذ را از پشت دستگاه خارج کنید سعی کنید قسمت جلویی را تست کنید. به یاد داشته باشید که اعمال فشار زیاد، به قسمت های دیگر دستگاه آسیب خواهد زد.

دوم اینکه می توانید غلتک ها را راحت تر بررسی کنید. اگر کثیف هستند، می توانید آن ها را به آرامی تمیز کنید. برای این کار از یک حوله نمدار کمک بگیرید. همچنین بررسی کنید که آیا غلتک ها آزادانه می چرخند یا خیر. گاهی گیر کردن این قطعه باعث جمع شدن کاغذ می شود.

دسترسی به مسیر کاغذ پرینتر فوجیتسو

درها را ببندید و دستگاه را مجدد به برق بزنید.

مطمئن شوید که درهای پرینتر را به درستی بسته اید. بسته نشدن درست درها، ممکن است باعث کج شدن کاغذ و بروز مجدد اشکال شود. حالا دستگاه را روشن کنید و تست کنید که آیا مجدد با گیر کردن کاغذ در پرینتر فوجیتسو روبرو خواهید شد یا خیر. بیشتر پرینترها با نگه داشتن دکمه resume تا زمانی که دستگاه پشتیبان گیری را آغاز کند، چاپ تست را انجام می دهند. احتمالاً در این مرحله مشکل رفع شده است.

پیشگیری از گیر کردن کاغذ در پرینتر فوجیتسو

اگر با طی کردن مراحل بالا موفق به رفع مشکل شدید، باید بتوانید سلامت دستگاه را حفظ کنید. بنابراین مراحل زیر را به عنوان روش های پیشگیری از گیر کردن کاغذ در نظر بگیرید.

 • همیشه برگه ها را مستقیم و صاف داخل دستگاه قرار دهید. اگر کاغذها را به صورت زاویه دار قرار دهید، بدون شک در دستگاه گیر خواهد کرد. مطمئن شوید گیره های نگهدارنده، به خوبی سر جای خود قرار گرفته باشند.
 • سینی پرینتر را کامل پر نکنید. کاغذهای زیاد ممکن است باعث شود تعداد دو یا بیشتر برگه هم زمان وارد دستگه شده و در آن گیر کنند.
 • راهنمای پرینتر خود را مطالعه کنید، تا به ببینید چه ضخامت برگه ای با چه وزنی برای آن مناسب است. این وزن معمولا با واحد g/m² مشخص می شود.
 • تنها در صورتی که پرینتر شما از چاپ های خاص پشتیبانی می کند، از کاغذهای خاصی مثل کاغذ روغنی یا کاغذهای مخصوص عکس استفاده کنید.
 • به طور دوره ای دستگاه را تمیز کنید و نگذارید آلودگی های زیادی روی آن باقی بماند.
تعمیر پرینتر فوجیتسو

تعمیر پرینتر فوجیتسو

متأسفانه گاهی مشکل گیر کردن کاغذ در پرینتر فوجیتسو به سادگی توضیحات بالا قابل رفع نیست. در چنین مواقعی نیاز به بررسی تخصصی وجود دارد. زمانی که تکنسین دستگاه را بررسی کند، می تواند مشکلی که از چشم شما پنهان مانده را تشخیص داده و آن را رفع کند. در نهایت با ارئه توضیحات و توصیه هایی برای پیشگیری از وقوع مجدد، دستگاه را سالم به شما تحویل خواهد داد.

چنانچه نتوانستید با مراحل بالا مشکل را حل کنید، سعی نکنید خودتان با ابزارهای معمولی دستگاه را باز کنید. قطعات پرینترها حساس هستند و فشار اضافی موجب اشکال در آن ها می شود. بنابراین باید با نمایندگی مجاز فوجیتسو تماس گرفته و از تکنسین های مجرب کمک بخواهید.

نمایندگی رسمی فوجیتسو

نمایندگی فوجیتسو، مرکزی تخصصی و مجهز در ارائه خدمات متنوع به کاربران محصولات متنوع فوجیتسو است. از دستگاه های قابل توجه فوجیتسو می توان به لپ تاپ، تبلت، موبایل، پروژکتور، اسکنر، پرینتر، کامپیوتر و کولرگازی اشاره کرد. چنانچه از دارندگان هر یک از این دستگاه ها هستید و یا قصد دارید یکی از مدل های آن را خریداری کنید، کافی است به نمایندگی رسمی فوجیتسو مراجعه کنید.

این نمایندگی با فراهم کردن شرایط لازم، تلاش دارد باکیفیت ترین خدمات را به هموطنان عزیز ارائه کند. دو بخش فروشگاهی و تعمیراتی این مجموعه، همه روزه آماده استقبال از شما کاربران گرامی بوده و متناسب با نیاز و درخواست شما، سرویس های ویژه ای را ارائه می کنند. لازم به ذکر است که جهت رفاه حال شما عزیزان، نمایندگی فوجیتسو در بخش تعمیراتی خود، خدمات سرویس در محل را ارائه می کند. بنابراین برای تعمیر و رفع مشکل دستگاه خود می توانید با این مرکز تماس گرفته و خدمات سرویس در محل را درخواست دهید.

امتیاز شما به این نوشته post