جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

رفع مشکل کار نکردن کلید fn لپ تاپ فوجیتسو

اگر از کاربران همیشگی لپ تاپ ها باشید حتما تاکنون کلید fn را در کیبورد لپ تاپ مشاهده کرده اید. کلید fn لپ تاپ فوجیتسو و یا سایر برندهای موجود در بازار، کلیدی برای میانبر زدن و سرعت بخشیدن به فعالیت های دیجیتالی خاصی می باشد که رایانه برای آن آماده شده است. خرابی این کلید می تواند برای کسانی که به کار با این میانبر عادت کرده اند، دردسرساز شود. در ادامه شما را با جنبه های تعمیراتی و رفع مشکل کار نکردن کلید fn لپ تاپ فوجیتسو آشنا می سازیم.

کلید fn لپ تاپ فوجیتسو چه کاربردی دارد؟

کلید fn لپ تاپ فوجیتسو یک گزینه ی دیجیتالی برای رفاه کاربر در سیستم است. این کلید در ترکیب با سایر کلیدهای کیبورد فرآیندهای مختلفی را انجام می دهد. در واقع کارایی کلید fn در لپ تاپ فوجیتسو مانند کلیدهای کاربردی پرمصرفی چون shift و Alt می باشد. یکی از فعالیت هایی که با استفاده از fn طی مدت زمان کوتاهی انجام می شود، کم و زیاد کردن صدای یک مولتی مدیا در ویندوز است. Pause//Play کردن و Next//Previous کردن یک موزیک هم در کسری از ثانیه با وجود fn ممکن است. برای انتقال به حالت استندبای یا اسلیپ رایانه نیز می توانید کلید اف ان لپ تاپ fujitsu را با دکمه ی F1 بفشارید.

علت اصلی کار نکردن کلید fn لپ تاپ فوجیتسو

اغلب اوقات خرابی کلید fn لپ تاپ فوجیتسو ریشه در اختلالات نرم افزاری آن دارد. ایرادات سخت افزاری کیبورد عموما یک دکمه ی خاص را درگیر نخواهد کرد. تاخیر در آپدیت ویندوز به راحتی کارایی کلید fn را از بین می برد. البته احتمال قطعی اتصالات درونی کلید اف ان نیز همواره وجود دارد. به هر حال پیشنهاد می کنیم برای رویارویی با مشکل کار نکردن کلید اف ان لپ تاپ fujitsu ابتدا بعد نرم افزاری دستگاه را بسنجید.

چگونه کارایی کلید اف ان لپ تاپ fujitsu را تعمیر کنیم؟

برای تعمیر کلید fn لپ تاپ فوجیتسو سه راهکار زیر را انجام دهید:

1. آپدیت درایور کیبورد و سیستم عامل ویندوز

همان طور که اشاره شد، اصلی ترین راهکار رفع مشکل کار نکردن کلید fn لپ تاپ فوجیتسو ،آپدیت وضعیت نرم افزاری دستگاه است. باگ هایی که پس از مدتی گریبان گیر ویندوز می شوند؛ به راحتی کارایی کیبورد را مختل می سازند. نسخه های بسیار قدیمی ویندوز و یا درایورهای ناکارآمد و معیوب قدرتی در شکل گیری فعالیت های دکمه اف ان ندارند.

2. حذف بخش Synaptics pointing Device driver از لپ تاپ

یکی از علل خرابی کلید fn لپ تاپ فوجیتسو، تضاد درایورهای پیش فرض دستگاه است. این تضاد را با حذف بخش Synaptics pointing Device driver برطرف سازید. خیلی ساده به کنترل پنل بروید و بخش مذکور را حذف کنید تا عملکرد اولیه ی fn بازگردانی شود.

کلید fn لپ تاپ فوجیتسو

3. حذف درایور هات کی از لپ تاپ

به عنوان راهکار آخر جهت رفع مشکل خرابی کلید fn لپ تاپ فوجیتسو درایور هات کی را حذف کنید. برای این کار به بخش Device Manager بروید و درایور هات کی را جستجو کنید. سپس خیلی ساده بر روی درایور مد نظر کلیک راست کرده و گزینه ی مخصوص Uninstall را انتخاب کنید. در انتها لپ تاپ را ریستارت کنید و عملکرد کلید اف ان را بررسی نمایید.

کلید fn لپ تاپ فوجیتسو

اگر با این کار نیز همچنان مشکل خرابی کلید اف ان ادامه داشت؛ به نمایندگی رسمی فوجیتسو مراجعه کنید تا کارشناسان ما کارایی این کلید را ترمیم کنند.

5/5 (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید