جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

ریست فکتوری لپ تاپ فوجیتسو

ریست فکتوری لپ تاپ فوجیتسو ، اقدامی است که ممکن است هنگام فروش لپ تاپ و یا برای برطرف کردن برخی از مشکلات نرم افزاری، نیاز به انجام دادن آن داشته باشید. ریست فکتوری در لپ تاپ های ویندوزی با این هدف انجام می شود که یک سری ایرادات سیستمی برطرف شوند؛ اما نمی توان آن را یک روش تعمیراتی به شمار آورد. در ادامه این مقاله ضمن آموزش ریست فکتوری لپ تاپ fujitsu، نکاتی را در مورد این عملیات به شما ارائه می دهیم تا در صورت نیاز، مراحل آن را به درستی اجرا کنید. با فکتوری ریست کردن لپ تاپ،  تمامی اطلاعات و تنظیمات آن پاک می شوند و سیستم به حالت پیش فرض در می آید. اگر برای ریست فکتوری لپ تاپ فوجیتسو دچار مشکل شدید، تیم تعمیرات لپ تاپ نمایندگی فوجیتسو در مرکز سخت افزار ایران، برای ارائه خدمات و راهنمایی های تخصصی در خدمت شما هستند.

ریست فکتوری لپ تاپ فوجیتسو

نکات مهم قبل از ریست فکتوری لپ تاپ فوجیتسو

پیش از اقدام به ریست فکتوری لپ تاپ، باید چند نکته را مد نظر داشته باشید. اولا باید بدانید که پس از فکتوری ریست، تمامی اطلاعات سیستم پاک شده و قابل ریکاوری نیستند. پس حتما از اطلاعاتی که برای شما مهم هستند بکاپ بگیرید. ممکن است روند بازنشانی تنظیمات لپ تاپ فوجیتسو زمان بر باشد. برای این که دستگاه خاموش نشود، باتری را به صورت کامل شارژ کرده یا لپ تاپ را به برق وصل کنید. رعایت این موارد کمک می کند که عملیات ریست فکتوری لپ تاپ فوجیتسو را به صورت کامل، درست و بدون مشکل انجام داده و نتیجه لازم را از آن بگیرید.

مراحل ریست فکتوری لپ تاپ fujitsu

اگر لپ تاپ شما به صورت عادی بوت نمی شود، می توانید به ترتیب زیر آن را ریست فکتوری کنید. در این شرایط باید لپ تاپ را از طریق Windows Recovery Environment تنظیم مجدد کنید. برای ریست فکتوری لپ تاپ فوجیتسو در این شرایط:

1- دستگاه را خاموش کرده و همه دستگاه های خارجی (درایو های USB ، چاپگرها و …) را از آن جدا کنید.

2- دکمه روشن / خاموش را فشار دهید.

3- بعد از نمایش لوگوی فوجیتسو روی نمایشگر، کلیدهای Alt و F10 را همزمان فشار دهید.

4- صبر کنید تا سیستم بوت شود و پس از آن، گزینه عیب یابی را انتخاب کنید.

5- در ادامه مراحل فکتوری ریست لپ تاپ فوجیتسو، Reset this PC یا تنظیم مجدد رایانه را انتخاب نمایید.

6- گزینه ای نمایش داده می شود که به حذف تمام موارد اشاره دارد؛ روی این گزینه کلیک کنید.

7- احتمالا سیستم در این مرحله ریست می شود.

8- بسته به نیاز خود، پوشه های مورد نظرتان یا به طور کلی درایو را پاک کنید.

9- در نهایت، روی Restart کلیک کنید تا سیستم دوباره راه اندازی شود.

بیشتر بخوانید: آموزش نصب ویندوز 10 روی لپ تاپ

بروز رسانی درایورها پس از فکتوری ریست لپ تاپ فوجیتسو

در ادامه مراحل ریست فکتوری لپ تاپ فوجیتسو، بهتر است درایورها را بروز رسانی کنید. این کار کمک می کند که سیستم عمکلرد بهتر و روان تری داشته باشد. به دو روش می توانید درایورهای لپ تاپ را آپدیت کنید:

بروز رسانی درایورهای لپ تاپ فوجیتسو به صورت دستی

اگر پس از ریست فکتوری لپ تاپ فوجیتسو، می خواهید درایورهای دستگاه را به صورت دستی آپدیت کنید، کافی است وارد وب سایت رسمی فوجیتسو شوید. سپس جدیدترین نسخه درایورهای مورد نظرتان را سرچ کرده و دانلود نمایید. پیش از آن حتما مطمئن شوید که درایور انتخابی، با نسخه Windows شما سازگاری کامل داشته باشد.

آپدیت درایورهای لپ تاپ فوجیتسو به صورت خودکار

کافی است قابلیت Driver Easy را فعال کنید تا درایورهای لپ تاپ شما به صورت اتوماتیک و خودکار، بروز رسانی شوند. این برنامه را نصب کرده و پس از اجرای آن، دکمه Scan Now را بزنید. Driver Easy سیستم را اسکن کرده و درایورهای مشکل دار را شناسایی می کند. در مرحله بعد، روی دکمه بروزرسانی در کنار دستگاه پرچم دار کلیک کنید تا نسخه صحیح درایور را به طور خودکار بارگیری کنید. تنها کاری که پس از طی این مراحل باید انجام دهید، نصب درایورهای آپدیت شده در سیستم است.

5/5 (1 امتیاز)