جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

خرابی لپ تاپ فوجیتسو سری ah

خرابی لپ تاپ یکی از مشکلات آزاردهنده ای است که کار روزانه بسیاری را مختل می کند. گاهی خرابی لپ تاپ اجتناب ناپذیر است. آنچه اهمیت دارد، رفع سریع آن است. در این مقاله قصد داریم در مورد دلایل خرابی لپ تاپ فوجیتسو سری ah صحبت کنیم. با مطالعه 6 موردی که توضیح دادیم، می توانید دلیل رخ دادن هریک را متوجه شده و بر اساس نیاز خود از نمایندگی فوجیتسو کمک بگیرید.

خرابی لپ تاپ فوجیتسو سری ah

برخی از ایرادات و دلایل خرابی لپ تاپ فوجیتسو سری ah

1. ریخته شدن آب یا هر مایع دیگری بر روی لپ تاپ و نفوذ آن به داخل دستگاه

مشکل ریختن آب و مایعات دیگر روی دستگاه، ممکن است برای هر یک از کاربران اتفاق بیفتد. در این مورد، اگر آب به درون کیبورد و لایه های تشکیل دهنده آن نفوذ کند، احتمالاً تمامی دکمه های کیبورد به دلیل short  شدن یا همان اتصال کوتاه، دچار نقص و اختلال در عملکرد گردند.

با توجه به این شرایط تنها راهکار موجود تعویض کیبورد است که این کار نیز غالباً به دلیل پرس بودن کیبورد و احتمال آسیب رسانی به دستگاه امکان پذیر نمی باشد. لیکن جهت اطمینان از این وضعیت، بهتر است دستگاه توسط کارشناسان مرکز تعمیرات فوجیتسو مورد بررسی قرار گیرد.

2. کار نکردن وب کم لپ تاپ فوجیتسو

کشف علل این اشکال، نیازمند بررسی های نرم افزاری و سخت افزاری دستگاه است. در صورت صحت نرم افزار مرتبط با این بخش، احتمالاً اشکال ایجاد شده، به دلیل آسیب کابل متصل به وب کم و یا آسیب برد وب کم است. آسیب ‌دیدگی کابل اتصال وب کم به مادربرد به دلیل حرکت لولاها بسیار رایج است.

در هر حال، جهت ارائه نظر قطعی در این مورد، دستگاه می بایست توسط کارشناسان نرم افزاری و سخت افزاری مرکز تعمیرات لپ تاپ فوجیتسو مورد آنالیز و بررسی قرار گیرد.

3. شکسته شدن ال سی دی لپ تاپ فوجیتسو

گاه در اثر برخی رویدادهای پیش بینی ناپذیر و یا برخی بی احتیاطی های کاربران، ال سی دی دستگاه ضربه دیده و بخش اعظم آن از کار می افتد. از آنجایی که تصویر در لپ تاپ، بخش رابط میان کاربر و دستگاه است، با خرابی ماینتور، دستگاه عملاً بی استفاده شده و می بایست در اسرع وقت تعمیر گردد.

خوشبختانه در مواقعی که کریستال صفحه نمایش دچار شکستگی شده باشد امکان تعویض صفحه نمایش وجود دارد و دستگاه می تواند پس از تعمیر به حالت اولیه باز گردد. اگر لپ تاپ شما نیز چنین وضعیتی دارد، می توانید به مرکز تعمیرات لپ تاپ فوجیتسو مراجعه کرده و صفحه نمایش دستگاه خویش را تعویض نمایید.

4. دمای بالای دستگاه و تولید گرما

دلیل داغ شدن لپ ‌تاپ فوجیتسو ممکن است عدم عملکرد مناسب فن و یا مشکلات مربوط به چیپ آن باشد. هر دوی این موارد ممکن است به دلایلی مانند زمین خوردن لپ ‌تاپ فوجیتسو، کثیفی مکان قرارگیری لپ‌ تاپ، بسته شدن راه تهویه‌ هوای لپ‌ تاپ و …  اتفاق بیفتد.

ممکن است در صورت تداوم گرمای زیاد و بالا رفتن دمای لپ‌ تاپ فوجیتسو، دستگاه خود به خود خاموش شود. در هرحال در صورت بروز چنین مشکلی، سرویس فن و گردگیری هیت‌ سینک و احتمالاً تعویض سیلیکون ها ضروری است.

در صورت بروز نقص و ایراد در چیپ‌های گرافیک یا چیپ جنوبی لپ‌ تاپ، رفع مشکل نیازمند تعویض یا تعمیر چیپ است. برای انجام چنین مواردی متخصصین مرکز تعمیرات لپ تاپ فوجیتسو پس از اطمینان از علل بروز اشکال، نسبت به تعمیر آن اقدام خواهند کرد.

تعنیر لپ تاپ فوجیتسو سری ah

5. شکستگی لولای لپ تاپ فوجیتسو

متأسفانه اگر میزان شکستگی بالا باشد امکان ترمیم لولای شکسته وجود ندارد و باید لولای شکسته با نمونه سالم و دقیقاً از همان مدل لپ‌تاپ تعویض شود.

توجه داشته باشید که در این زمینه تبلیغاتی از سوی برخی موسسات سودجو مبنی بر ترمیم و جوشکاری لولاهای شکسته لپ ‌تاپ فوجیتسو انجام می‌پذیرد که به هیچ عنوان پذیرفته شده نیست. انجام چنین عملیاتی روی لولاهای شکسته تنها کاربر را متحمل هزینه‌های دو چندان در آینده ای نه چندان دور خواهد ساخت که علل این پیشامد نیز کاملا روشن و واضح است:

نخست آن که فشار زیادی روی این قطعه وارد می شود و اگر از حالت یک پارچه خارج شود بسیار ضعیف و آسیب پذیر می شود. دوم این که در لولاهای لپ ‌تاپ از فلزات و آلیاژهای مختلفی استفاده شده که چنین ساختاری در زمان جوشکاری رعایت نمی شود و به همین جوش‌خوردگی پایدار نخواهد بود.

در نتیجه می توان گفت در چنین مواردی، تنها راه حل ممکن استفاده از قطعه جدید و استاندارد است تا دوباره دستگاه شما مثل روز اول قابل حمل‌ و ‌نقل باشد. در صورتی که نمی توانید میزان شکستگی لولای لپ تاپ فوجیتسو ‌را تشخیص دهید، جهت بهره مندی از تخصص کارشناسان این حوزه به مرکز تعمیرات لپ‌ تاپ فوجیتسو مراجعه کنید.

6. بروز اشکال در پاور دستگاه و شارژر آن

برای تست شارژ، ابتدا می ‌بایست لپ ‌تاپ فوجیتسو را خاموش کنید. پس از آن شارژر و تمامی وسایل جانبی وصل شده به آن مانند فلش ‌ها، پرینتر و… را جدا کنید در گام بعد، باتری لپ‌ تاپ را از لپ ‌تاپ جدا می‌کنید. باتری لپ ‌تاپ معمولاً در پشت لپ ‌تاپ قرار دارد و برای خارج کردن آن می‌ بایست بسته به مدل لپ‌ تاپ اقدام کرد. در اغلب لپ‌ تاپ‌ ها، باتری معمولاً با فشار دادن یک اهرم و یا کلید از بدنه‌ی اصلی لپ‌ تاپ جدا می شود.

پس از جدا کردن باتری از بدنه ی اصلی لپ ‌تاپ، شارژر را به لپ تاپ وصل کنید و لپ‌ تاپ را روشن کنید. روشن شدن لپ‌ تاپ و کار کردن آن دلالت بر درستی و سلامت شارژر دارد. در صورتی که لپ‌ تاپ روشن نشد، برای اطمینان بیشتر پریز دیگری را تست کنید.

اگر لپ‌ تاپ هنوز هم روشن نمی‌شود باید به فکر تعویض شارژر باشید. پس از تعویض شارژر در صورتی‌که لپ‌ تاپ شما هنوز هم روشن نمی شود، احتمالاً اشکال کار در سوکت شارژر و یا اتصال کوتاه در لپ ‌تاپ باشد. در این صورت لپ‌تاپ می بایست برای اقدامات تخصصی عیب یابی و تعمیر به واحد تعمیرات لپ تاپ نمایندگی فوجیتسو انتقال داده شود.

امتیاز شما به این نوشته post