جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

چرا مانیتور تصویر ندارد؟

تصویر نداشتن مانیتور اصلا اتفاق خوشایندی نیست. اما اگر دلایل و راهکارهای آن را بشناسید، می توانید مسئله را به سادگی ریشه یابی کرده و حل کنید. با توجه به این که دسترسی به اطلاعات و محتویات رایانه تنها از طریق مانیتور امکان پذیر است، مسلما روشن نشدن آن مشکلات بسیاری را برای شما به همراه خواهد داشت. البته تصویر نداشتن مانیتور لزوما به معنی خاموش بودن و خرابی آن نیست.

ممکن است دستگاه روشن باشد اما تصویر نمایش داده نشود. چنانچه شما نیز با چنین مشکلی در مانیتور خود روبرو شده اید، در ادامه مقاله با دلایل و روش های برطرف کردن آن آشنا می شوید. ما روش های عیب یابی تصویر ندادن مانیتور فوجیتسو را به شما آموزش می دهیم تا ضمن تشخیص منشأ مشکل، بتوانید اقدامات موثرتری در راستای رفع آن انجام دهید. چنانچه نیاز به تعمیرات تخصصی تر دستگاه بود، همکاران ما در نمایندگی فوجیتسو، خدمات لازم را به شما عزیزان ارائه می دهند.

تصویر نداشتن مانیتور

تصویر نداشتن مانیتور فوجیتسو چه دلایلی دارد؟

خرابی پاور، مشکلات مادربرد ، از کار افتادن cpu یا معیوب شدن این قطعه، کار نکردن رم و خرابی کارت گرافیک، دلایل اصلی تصویر ندادن مانیتور فوجیتسو و دیگر برندها به شمار می روند. البته گاهی هم ممکن است کابل برق نمایشگر قطع شده باشد و یا کابل اتصال بین مانیتور و کیس، دچار ایرادی باشد. خرابی دکمه پاور مانیتور هم از دیگر مواردی است که مانع از روشن شدن مانیتور و ارائه تصویر در آن خواهد شد. پس از شناسایی علت تصویر نداشتن مانیتور، می توان با اقداماتی مناسب، این مشکل را برطرف کرد.

تعمیر کامپیوتر فوجیتسو در نمایندگی معتبر تعمیرات فوجیتسو توسط تیمی کاربلد صورت می پذیرد. با ما در ارتباط باشید.

نحوه عیب یابی تصویر ندادن مانیتور

جداسازی کابل VGA

در اولین اقدام برای عیب یابی تصویر نداشتن نمایشگر فوجیتسو و دیگر برندها باید از سالم بودن کامل VGA مطمئن شوید. همانطور که در بخش قبل اشاره شد، یکی از دلایل تصویر ندادن مانیتور، ایرادات موجود در کابل و اتصالات آن است. (کابل برق یا رابط کیس و مانیتور)

معمولا برای مرتبط کردن مانیتور به کیس، از کابل VGA استفاده می شود. این کابل در واقع نمایشگر را به کارت گرافیک متصل کرده و از این طریق، امکان نمایش محتوا را برای کاربر فراهم می سازد. وجود هرگونه ایراد یا آسیب دیدگی یا حتی خمیدگی در این کابل، می تواند باعث تصویر نداشتن مانیتور شود.

برای عیب یابی مانیتور فوجیتسو در این شرایط، این کابل را از بخش پشتی دستگاه جدا کنید. اگر پیامی با مضمون check signal three squares روی نمایشگر دیدید، بدین معنا است که دستگاه و کابل سالم هستند و مشکل از جای دیگری است. 

تصویر نداشتن نمایشگر

تست سلامت قطعات

روشن شدن قطعات مانیتور، ترتیب مشخصی دارد که باید در نظر گرفته شود. روند کار به این صورت است که اول پاور سیستم روشن می شود و بعد از روشن کردن مادربرد، cpu شروع به کار خواهد کرد. پس از این که سیستم رم را شناسایی کرد.

کارت گرافیک روشن شده و با شنیدن صدای تک بوق، فعالیت سیستم شروع می شود. برای عیب یابی تصویر نداشتن مانیتور ، باید از آخرین قطعه یعنی کارت گرافیک شروع کنید. تمامی قطعات را تست کرده و مطمئن شوید که سالم هستند. در ادامه نحوه تست هریک از این قطعات را به شما آموزش می دهیم.

اگه cpu لپ تاپت نیاز به تعمیر یا تعویض داره و میخوای اون و به یه تکنسین مجرب و نمایندگی معتبر بسپاری حتما با شماره های ارائه شده در سایت تماس بگیر تا مشاوران ما برای تعمیر سی پی یو راهنماییتون کنن.

 تست سلامت  کارت گرافیک

کارت گرافیک را از کیس جدا کرده و سیستم را روشن نمایید. حالت نرمال این است که پس از انجام این کار، صدای سه بوق پیاپی شنیده شود؛ در این صورت رم و cpu سالم بوده و تصویر نداشتن مانیتور، ناشی از خرابی کارت گرافیک یا مادربرد است.

تصویر نداشتن مانیتور

نحوه تست رم و پاور

برای اطمینان از سالم بودن رم و پاور سیستم، رم را خارج کنید و در صورت شنیدن صدای بوق ممتد، این قطعه را ترمیم یا تعویض کنید. اگر چنین صدایی شنیده نشد، پاور قطعه بعدی است که باید آن را تست کنید. برای این کار، سیستم را با یک پاور جدید راه اندازی نمایید. چنانچه همه موارد ذکر شده سالم بودند و همچنان مانیتور شما تصویری ارائه نداد، به احتمال زیاد ایراد از مادربرد بوده و نیاز به تعمیرات تخصصی این قطعه خواهد بود.

3.7/5 (3 امتیاز)