جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

آموزش مخفی کردن فایل و پوشه در ویندوز

در صورتی که از سیستم کامپیوتر شخصی شما اشخاص دیگری نیز استفاده می کنند، ممکن است تمایل داشته باشید برخی از فایل ها و پوشه ها را از دسترس آن ها دور کرده و به نوعی به مخفی کردن فایل در ویندوز بپردازید. تمام نسخه های ویندوز قابلیت پنهان کردن فایل و پوشه را در اختیار کاربران قرار داده اند تا بتوانند در صورت نیاز اطلاعات رایانه خود را به راحتی مخفی کنند. در ادامه بیشتر با نحوه انجام این کار آشنا می شوید. ما را تا پایان همراهی نمایید. همچنین شما می توانید در صورت بروز هرگونه مشکل نرم افزاری و سخت افزاری در دسکتاپ و یا لپ تاپ خود با کارشناسان ما در نمایندگی تعمیرات لپ تاپ فوجیتسو در ارتباط باشید.

مخفی کردن فایل در ویندوز

نحوه مخفی کردن فایل در ویندوز 7

به منظور مخفی کردن فایل در ویندوز 7 باید فایل های مورد نظر را در یک پوشه بگنجانید. اما در صورتی که مایل به ایجاد یک پوشه واحد نیستید، می توانید آن ها را به صورت تک به تک پنهان کنید. روی فایل یا فایل های مورد نظر خود کلیک راسن کرده و گزینه Properties را کلیک کنید.

حالا در تب General، اقدام به یافتن گزینه Hidden کرده و آن را تیک دار کنید. در این مرحله قابلیت پنهان کردن فایل و پوشه برای شما فعال می شود و پوشه ها و فایل های Hidden را به صورت کمرنگ نمایش می دهد.

سپس برای عدم نمایش فایل های مخفی می توانید در ویندوز My Computer را باز کرده و از منوی Organize و پس از آن، Folder and Search options ادامه دهید. در پنجره ای که باز می شود روی تب View بروید و گزینه Don’t Show Hidden Files را تیک دار کرده و سپس Ok را کلیک کنید.

مخفی کردن فایل در ویندوز

نحوه آشکار کردن فایل های مخفی شده در ویندوز 7

در صورتی که پس از مخفی کردن فایل در ویندوز 7 قصد داشتید فایل های پنهان را نمایش دهید، از طریق نوار ابزار بالای صفحه، روی گزینه Organize کلیک کرده و گزینه Folder and search options  را انتخاب نمایید. سپس به تب View بروید و گزینه Show hidden files, folders, and drives  را تیک دار کنید. سپس Apply کرده تا تغییرات ذخیره سازی شوند و فایل های مخفی شده، آشکار گردند.

نحوه مخفی کردن فایل در ویندوز 8

به منظور مخفی کردن فایل در ویندوز 8، ابتدا اقدام به باز کردن ویندوز اکسپلورر یا پنجره مرور گرهای فایل ویندوز نمایید. سپس روی فایل مورد نظر خود را که قصد پنهان کردن دارید، کلیک راست کنید و گزینه Properties را انتخاب نمایید.

همانند ویندوز 7 در پنجره ای که باز می شود، در تب General، گزینه Hidden را تیک دار کنید و پس از انتخاب گزینه Ok یا Apply، فرآیند پنهان کردن فایل و پوشه در سیستم شما فعال سازی می شود.

مخفی کردن فایل در ویندوز

نحوه آشکار کردن فایل های مخفی شده در ویندوز 8

در صورتی که تمایل داشتید پس از مخفی کردن فایل در ویندوز 8، آن را آشکار کنید، در قسمت بالایی صفحه روی تب View کلیک نمایید. سپس در بخش Show/Hide گزینه Hidden Items را تیک دار کنید تا فایل های پنهان، با ظاهری شفاف و پر رنگ آشکار شوند و شما به راحتی متوجه شوید که کدام یک از آن ها مخفی و کدام یک فایل قابل رویت است.

مخی کردن فایل در ویندوز

نحوه مخفی کردن فایل در ویندوز 10

به منظور مخفی کردن فایل در ویندوز 10، ابتدا به File Explorer و به فایل یا پوشه ای که قصد پنهان کردن آن را دارید، بروید. پس از پیدا کردن محل آن، روی آن راست کلیک کرده و گزینه Properties را کلیک کنید.

سپس در بخش Properties، روبروی گزینه Attributes دو گزینه قابل مشاهده است که Read- only و Hidden هستند. در این بخش ما با گزینه Hidden سر و کار خواهیم داشت. سپس دکمه Ok یا Apply را کلیک کرده تا فرآیند پنهان کردن فایل و پوشه کامل شود.

بیشتر بخوانید : آموزش نصب ویندوز 10 در لپ تاپ

نحوه آشکار کردن فایل های مخفی شده در ویندوز 10

زمانی که قصد دارید مخفی کردن فایل در ویندوز را متوقف کرده و آن ها را به نمایش درآورید، روی زبانه View در بالای پنجره File Explorer کلیک نمایید. سپس در قسمت Show/Hide گزینه Hidden Items را پیدا کرده و با کلیک کردن روی آن، تمام فایل ها و پوشه های شما نمایش داده می شوند. به این ترتیب می توانید فایل های مورد نیاز خود را از بین آن ها پیدا کرده و از حالت مخفی خارج سازید.

مخفی ردن فایل در ویندوز

در صورت بروز هر گونه مشکل نرم افزاری و یا سخت افزاری خود می تونید با تکنسین های خبره ما در نمایندگی فوجیتسو در ارتباط باشید.

3.7/5 (3 امتیاز)