جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

آموزش وصل کردن کارت گرافیک اکسترنال به لپ تاپ

در این مطلب که به آموزش وصل کردن کارت گرافیک اکسترنال به لپ تاپ اختصاص دارد، شما را در ارتقای بخش گرافیکی دستگاهتان یاری می کنیم. گرافیک قرار گرفته در مادربرد لپ تاپ معمولاً قابلیت ارتقا نداشته و زمانی که می خواهید کارهای گرافیکی را با لپ تاپ انجام داده یا با دستگاه خود بازی های سنگین را اجرا کنید، راهی جز تعویض لپ تاپ ندارید. اما ما به شما پیشنهاد می کنیم، دستگاه خود را به یک گرافیک اکسترنال مجهز کنید.

این روش نسبت به تعویض کامل لپ تاپ از نظر اقتصادی به صرفه تر بوده و می توانید کارهای مورد نظر را بدون تعویض دستگاه انجام دهید. کارت گرافیک اکسترنال به صورت مخفف، eGPU خوانده می شود. گرافیک در یک باس یا گذرگاه PCI Express قرار گرفته است و برای اتصال به لپ تاپ و روشن شدن دارای منبع تغذیه و کابل رابط است. دارندگان نمایندگی تعمیرات تخصصی لپ تاپ با وصل کردن کارت گرافیک به لپ تاپ می توانند از آن به عنوان لپ تاپ گیمینگ نیز استفاده کنند. با ما همراه باشید تا با نحوه این کار آشنا شوید.

آموزش وصل کردن کارت گرافیک اکسترنال به لپ تاپ

تجهیزات مورد نیاز برای وصل کردن کارت گرافیک اکسترنال به لپ تاپ

کارت گرافیک به دو نوع مجتمع و غیر مجمتع تقسیم می شود. در کارت گرافیک غیرمجتمع، شما می توانید قطعات را خریداری کرده و آنها را اسمبل کنید. برای این کار به یک کارت گرافیک، پاور یا منبع تغذیه، رابط و قاب کیس نیاز دارید. این قطعات را با رعایت اصول و استانداردها به یکدیگر متصل کرده و کارت گرافیک ساخته شده را از طریق کابل به لپ تاپ فوجیتسو متصل کنید. جهت وصل کردن کارت گرافیک اکسترنال به لپ تاپ توصیه می شود از کارت گرافیک مجتمع استفاده کنید. شرکت های سازنده این نوع گرافیک، تمامی قطعات را به هم متصل کرده و در یک قاب مشترک عرضه می کنند. این نوع دستگاه ها از استاندارهای لازم برخوردار هستند. در مقاله ” تعمیرکارت گرافیک لپتاپ فوجیتسو” بیشتر در مورد این قطعه پرداخته ایم.

نحوه وصل کردن کارت گرافیک اکسترنال به لپ تاپ

با توجه به مدل لپ تاپ می توان از طریق 4 رابط، کارت گرافیک اکسترنال را به آن متصل کرد: اتصال از طریق رابط mini PCIe، رابط Express Card، رابط تاندربولت و رابط USB-C. شما می توانید از هر یک از رابط های فوق برای وصل کردن کارت گرافیک اکسترنال به لپ تاپ استفاده کنید. در زیر روند کلی این کار به شما آموزش داده می شود.

  • ابتدا کارت گرافیک را داخل اسلات PCIe قرار دهید.
  • برد را به نمایشگر اکسترنال وصل کنید.
  • رابط ۸ پایه PCIe باید به رابط تغذیه ۶ پایه موجود بر روی کارت گرافیک متصل شود.
  • کابل Express Card را به لپ تاپ فوجیتسو وصل کرده و طرف دیگر کابل را به سوکت HDMI روی PCIe وصل نمایید.
  • اکنون می توانید لپ تاپ خود را روشن کرده و پس از بوت شدن شروع به کار کند. درصورتی که اتصال کابل Express Card به درستی انجام شده باشد، کارت گرافیک به خوبی پردازش های مورد نظر را انجام می دهد.
  • در صورت عدم شناسایی کارت گرافیک اکسترنال، باید وارد تنظیمات کارت گرافیک شده و روش های دیگری را برای شناسایی گرافیک انتخاب کنید.

نمایندگی رسمی فوجیتسو

نمایندگی رسمی فوجیتسو، در راستای ارائه ی هر چه تخصصی تر خدمات به دارندگان و صاحبان محصولات فوجیتسو، واحدهای تخصصی این مجموعه را گسترش بخشیده است. علاوه براین، تمامی ظرفیت خود را به کار گرفته تا با تجهیز همه واحدها به پیشرفته ترین امکانات و سازگارترین ابزار، نیازها و خواسته های کاربران را در دو حوزه «تعمیر» و «فروش» برآورده کند. کارشناسان حاضر در این مرکز از زبده ترین کارشناسان فروش و تعمیر بوده و با ارائه مشاوره های تخصصی و انجام تعمیرات حرفه ای، باکیفیت ترین خدمات را به متقاضیان گرامی ارائه می نمایند. جهت دریافت خدمات  این مرکز می توانید با کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید.

 

امتیاز شما به این نوشته post