جستجو کردن
Close this search box.
اشتراک گذاری

تعمیر ریموت کنترل کولر گازی در منزل

تعمیر ریموت کنترل کولر گازی، گاهی با روش های ساده امکان پذیر است و گاهی هم باید توسط تعمیرکاران حرفه ای انجام شود. از کار افتادن ریموت کنترل، یکی از مشکلات رایج است که بسیاری از کاربران کولر گازی با آن مواجه می شوند. در این شرایط ریموت کار نکرده و نمی توان با آن کولر و عملکردهای مختلف آن را کنترل کرد. اگر با این مشکل مواجه شده اید، تیم تعمیر کولر گازی در نمایندگی فوجیتسو مرکز سخت افزار ایران، تعمیر ریموت کنترل کولر گازی را به شکل حرفه ای انجام می دهند.  در ادامه مقاله هم نکات و روش هایی را به شما آموزش می دهیم که می توانید از آنها برای تعمیر ریموت کنترل کولرگازی در منزل استفاده کنید.

تعمیر ریموت کنترل کولر گازی در منزل

روش های تعمیر ریموت کنترل کولر گازی

پیش از این که برای تعمیر ریموت کولر گازی به مراکز تعمیراتی مراجعه کنید، می توانید با انجام دادن اقداماتی که در ادامه معرفی می کنیم، مشکلات آن را برطرف کنید. چنانچه این روش ها تاثیرگذار نبودند، حتما از تکنسین های مجرب برای تعمیر ریموت کنترل کولر گازی کمک گرفته و به هیچ عنوان خودتان دست به کار نشوید. ترفندهای حل مشکل کار نکردن کنترل کولر گازی عبارتند از:

قرار دادن ال‌ ای‌ دی ریموت کنترل مقابل لنز دوربین

برای عیب یابی و رفع مشکل ریموت کولر گازی، می توانید از لنز دوربین کمک بگیرید. بدین منظور، ال ‌ای ‌دی ریموت کنترل را در مقابل لنز دوربین گرفته و از طریق صفحه نمایش به آن نگاه کنید. اگر با فشار دادن دکمه ‌های ریموت کنترل، روشن و خاموش شدن آن از طریق صفحه نمایش دوربین قابل رویت بود، یعنی کنترل سالم است و نیازی به تعمیر ندارد. در غیر این صورت ریموت کنترل آسیب دیده و نیاز به تعمیر ریموت کنترل کولر گازی به صورت تخصصی است.

قرار دادن ریموت کنترل در کنار رادیو‌ راه حلی برای تعمیر ریموت کنترل کولر گازی

گاهی با قرار دادن ریموت کنترل کولر گازی در کنار رادیو، می توانید مشکل این قطعه را حل کنید! با این کار، مطمئن می شوید که برد و دیگر قطعات کنترل سالم هستند و یا نیاز به تعمیر یا تعویض آنهاست. ریموت را کنار رادیو قرار دهید و دکمه‌ های آن را فشار دهید؛ اگر در صدای پخش شده از رادیو خللی به وجود آمد، ریموت سالم است و در غیر این صورت، باید آن را تعمیر کنید.

دلایل کار نکردن ریموت کنترل کولر گازی

ضعیف شدن باتری

یکی از دلایل اصلی خرابی ریموت کنترل و کار نکردن آن، ضعیف شدن باتری است. بالطبع وقتی تنها منبع تغذیه ریموت، یعنی باتری ضعیف شده و یا از کار بیفتد، کنترل هم به درستی کار نکرده و یا به طوری کلی هیچ عملیاتی را انجام نمی دهد. بنابراین پیش از تعمیر ریموت کنترل کولر گازی، باتری را تست کرده و در صورت نیاز آن را تعویض کنید.

خرابی کریستال ریموت کنترل

دلیل دیگر از کار افتادن کنترل کولر گازی، خرابی کریستال آن است. پایه های کریستال، روی ریموت کنترل قرار داشته و بر اثر ضربه خوردن یا فرسودگی، می شکنند. سوختن کریستال هم مسئله رایجی است که بعضا اتفاق می افتد. با تعویض کریستال در این شرایط، می توان مشکل ریموت کنترل را برطرف نموده و مجددا از آن استفاده کرد. البته این کار نیاز به لحیم کاری دارد و حتما باید توسط تعمیرکار حرفه ای انجام شود.

خرابی لامپ ال ‌ای‌ دی ریموت کنترل

گاهی باید برای تعمیر ریموت کنترل کولر گازی، لامپ ال ای دی را تعمیر یا تعویض کرد. این بخش، یکی از قطعات الکترونیکی روی برد است که وظیفه برقراری ارتباط با برد گیرنده روی کولر را بر عهده دارد. گاهی لامپ ال ای دی می سوزد و دیگر قابل استفاده نیست. در این صورت، تعمیرکاران آن را تعویض می کنند تا کنترل مجددا به درستی کار کند.

امتیاز شما به این نوشته post