اشتراک گذاری

خرابی لپ تاپ فوجیتسو سری ah

خرابی لپ تاپ فوجیتسو سری ah

کمپانی اچ پی پرینترهای متفاوت، با ساختارهای متعدد را روانه بازار ساخته است که هر کدام از این دستگاه ‌ها صرف‌نظر از کیفیت خروجی، عملکرد متفاوتی دارند؛ به عبارتی دیگر نحوه کار هر یک از مدلهای پرینتر اچ پی بر اساس ساختاری که دارد تعیین می‌گردد و عملکرد هر مدل متفاوت از دیگری است. از همین‌روست که کاربر می‌بایست پرینتر خود را بر اساس نیاز و انتظارات خویش انتخاب و تهیه نماید. در هر حال، پرینتر که در زبان فارسی از آن با نام چاپگر یاد می شود، در جایگاه یکی از لوازم جانبی کامپیوتر برای کاربر این امکان را فراهم می سازد تا متن یا تصویر ایجادشده در کامپیوتر را بر روی کاغذ دلخواه چاپ کند. پرینترها در انواع و مدل‌های متفاوتی طراحی و تولید می‌شوند که عبارتند از: چاپگر ماتریس سوزنی، چاپگر لیزری، چاپگر جوهرافشان، تماسی و غیرتماسی. جهت آشنایی با رایج ترین پرینتر‌‌های موجود در بازار مطلب زیر را همخوان می شویم:

اشکال نخست: ریخته شدن آب یا هر مایع دیگری بر روی لپ تاپ و نفوذ آن به داخل دستگاه

ریخته-شدن-آب-بر-روی-لپ-تاپمشکل ریخته شدن آب و مایعات دیگر بر روی دستگاه ممکن است برای هریک از کاربران اتفاق بیفتد. در این مورد، اگر آب به درون کیبورد و لایه های تشکیل دهنده آن نفوذ یابد احتمالاً تمامی دکمه های کیبورد به دلیل short  شدن یا همان اتصال کوتاه، دچار نقص و اختلال در عملکرد گردند. با توجه به این شرایط تنها راهکار موجود تعویض کیبورد است که این کار نیز غالباً به دلیل پرس بودن کیبورد و احتمال آسیب رسانی به دستگاه امکان پذیر نمی باشد. لیکن جهت اطمینان از این وضعیت، بهتر است دستگاه توسط کارشناسان مرکز تعمیرات فوجیتسو مورد بررسی قرار گیرد.

اشکال دوم: کار نکردن وب کم لپ تاپ فوجیتسو

کشف علل این اشکال، نیازمند بررسی های نرم افزاری و سخت افزاری دستگاه است. در صورت نبود اشکالاتی در نرم افزار مرتبط با این بخش، احتمالاً اشکال ایجاد شده، به دلیل آسیب کابل متصل به وب کم و یا آسیب برد وب کم باشد که در این میان آسیب ‌دیدگی کابل اتصال وب کم به مادربرد به دلیل حرکت لولاها بسیار رایج است. در هر حال، جهت ارائه نظر قطعی در این باب، دستگاه می بایست توسط کارشناسان نرم افزاری و سخت افزاری مرکز تعمیرات لپ تاپ فوجیتسو مورد آنالیز و بررسی قرار گیرد.

کار-نکردن-وب-کم-لپ-تاپ-فوجیتسو

شکسته شدن ال سی دی لپ تاپ فوجیتسو

اشکال سوم: شکسته شدن ال سی دی لپ تاپ فوجیتسو

گاه در اثر برخی رویدادهای پیش بینی ناپذیر و یا برخی بی احتیاطی های کاربران، ال سی دی دستگاه، ضربه دیده و بخش اعظم آن از کار می افتد. از آنجایی که تصویر در لپ تاپ، بخش رابط میان کاربر و دستگاه است، با خرابی ماینتور، دستگاه عملاً بی‌استفاده شده و می بایست در اسرع وقت تعمیر گردد. خوشبختانه در مواقعی که کریستال صفحه نمایش دچار شکستگی شده باشد امکان تعویض صفحه نمایش وجود دارد و دستگاه می تواند پس از تعمیر به حالت اولیه بازگردد. اگر لپ تاپ شما نیز چنین وضعیتی دارد، می توانید به مرکز تعمیرات لپ تاپ فوجیتسو مراجعه کرده و صفحه نمایش دستگاه خویش را تعویض نمایید.

اشکال چهارم: دمای بالای دستگاه و تولید گرما

گرمای بالای لپ ‌تاپ فوجیتسو ممکن است به دلیل عدم عملکرد مناسب فن و یا مشکلات مربوط به چیپ آن باشد که هردوی این موارد ممکن است به دلایلی نظیر زمین خوردن لپ ‌تاپ فوجیتسو، کثیفی مکان قرارگیری لپ‌ تاپ، بسته شدن راه تهویه‌ هوای لپ‌ تاپ و …  اتفاق بیفتد. ممکن است در صورت تداوم گرمای زیاد و بالا رفتن دمای لپ‌ تاپ فوجیتسو، دستگاه خودبخود خاموش می‌شود. در هرحال در صورت بروز چنین مشکلی، سرویس فن و گردگیری هیت‌سینک و احیاناً تعویض سیلیکونها ضروری می‌گردد. در صورت بروز نقص و ایراد در چیپ‌های گرافیک یا چیپ جنوبی لپ‌ تاپ، رفع مشکل نیازمند تعویض یا تعمیر چیپ است. برای انجام چنین مواردی متخصصین مرکز تعمیرات لپ تاپ فوجیتسو پس از اطمینان از علل بروز اشکال، نسبت به تعمیر آن اقدام خواهند کرد.

اشکال پنجم: شکستگی لولای لپ تاپ فوجیتسو

متأسفانه در غالب موارد به ویژه اگر میزان شکستگی بالا باشد امکان ترمیم لولای شکسته وجود ندارد و باید لولای شکسته با نمونه سالم و دقیقاً از همان مدل لپ‌تاپ تعویض گردد. توجه داشته باشید که در این زمینه تبلیغاتی از سوی برخی موسسات سودجو مبنی بر ترمیم و جوشکاری لولاهای شکسته لپ ‌تاپ فوجیتسو انجام می‌پذیرد که به هیچ عنوان پذیرفته شده نیست و انجام چنین عملیاتی بر روی لولاهای شکسته تنها کاربر را متحمل هزینه‌های دوچندان در آینده‌ای نه چندان دور خواهد ساخت که علل این پیشامد نیز کاملا روشن و واضح است: نخست آنکه فشار زیادی روی این قطعه وارد می‌گردد و اگر از حالت یک پارچه خارج شود بسیار ضعیف و آسیب پذیر می‌گردد. دوم اینکه در لولاهای لپ ‌تاپ ‌ها از فلزات و آلیاژهای مختلف و گاه ویژه‌ای استفاده شده که چنین ساختاری در زمان جوشکاری رعایت نمی‌گردد و به همین دلیل مکان جوش‌خوردگی پایدار نخواهد بود. در نتیجه می‌توان گفت در چنین مواردی، تنها راه حل ممکن استفاده از قطعه جدید و استاندارد است تا دوباره دستگاه شما مثل روز اول قابل حمل‌ و ‌نقل باشد. در صورتی که نمی‌توانید میزان شکستگی لولای لپ‌تاپ فوجیتسو ‌را تشخیص دهید، کنجکاوی‌های خود را کنار گذاشته و جهت بهره‌مندی از تخصص کارشناسان این حوزه به مرکز تعمیرات لپ‌ تاپ فوجیتسو مراجعه نمایید.

اشکال ششم: بروز اشکال در پاور دستگاه و شارژر آن

برای تست شارژ ابتدا می ‌بایست لپ ‌تاپ فوجیتسو را خاموش کنیم. پس از آن شارژر و تمامی وسایل جانبی وصل شده به آن چون فلش ‌دیسک ‌ها، پرینتر و… را از آن جدا کنیم. در گام بعد، باتری لپ‌ تاپ را از لپ ‌تاپ جدا می‌کنیم. (باتری لپ ‌تاپ معمولاً در پشت لپ ‌تاپ قرار دارد و برای خارج کردن آن می‌ بایست بسته به مدل لپ‌ تاپ اقدام کرد. در اغلب لپ‌ تاپ‌ ها، باتری معمولاً با فشار دادن یک اهرم و یا کلید از بدنه‌ی اصلی لپ‌ تاپ جدا می‌شود). پس از جدا کردن باتری از بدنه‌ی اصلی لپ ‌تاپ، شارژر را به لپ تاپ وصل کنید و لپ‌ تاپ را روشن نمایید. روشن شدن لپ‌ تاپ و کار کردن آن دلالت بر درستی و سلامت شارژر دارد. در صورتی که لپ‌ تاپ روشن نشد، برای اطمینان بیشتر پریز دیگری را تست کنید. اگر لپ‌ تاپ هنوز هم روشن نمی‌شود باید به فکر تعویض شارژر باشید. پس از تعویض شارژر در صورتی‌که لپ‌ تاپ شما هنوز هم روشن نمی‌شود احتمالاً اشکال کار در سوکت شارژر و یا اتصال کوتاه در لپ ‌تاپ باشد. در اینصورت لپ‌تاپ می‌بایست برای اقدامات تخصصی عیب یابی و تعمیر به مرکز تعمیرات لپ تاپ فوجیتسو انتقال داده شود.

خرابی لپ تاپ فوجیتسو سری ah

خرابی لپ تاپ فوجیتسو سری ah / نمایندگی فوجیتسو / خرابی لپ تاپ فوجیتسو سری ah / تعمیرات فوجیتسو / نمایندگی fujitsu / تعمیرات fujitsu / ریختن آب بر روی صفحه نمایش لپ تاپ فوجیتسو / خرابی لپ تاپ فوجیتسو سری ah / کار نکردن وب کم لپ تاپ فوجیتسو / شکسته شدن ال سی دی لپ تاپ فوجیتسو / شکستگی لولای لپ تاپ فوجیتسو / خرابی لپ تاپ فوجیتسو سری ah / مشکلات لپ تاپ فوجیتسو سری ah / خرابی لپ تاپ فوجیتسو ah 530 / خرابی لپ تاپ فوجیتسو ah 531 / خرابی لپ تاپ فوجیتسو ah512 / خرابی لپ تاپ فوجیتسو ah530 / خرابی لپ تاپ فوجیتسو سری ah / خرابی لپ تاپ فوجیتسو ah564 / خرابی لپ تاپ فوجیتسو ah572 / سرویس لپ تاپ فوجیتسو

خرابی لپ تاپ فوجیتسو سری ah

نمایندگی فوجیتسو و واحد های تعمیرات فوجیتسو

پاسخگوی شما در نمایندگی فوجیتسو هستیم

آدرس : تهران ستارخان بین شادمهر و بهبودی کوچه نجاری پلاک ۱۸ طبقه همکف

شماره های تماس : ۶۶۵۱۰۵۱۰ ( خط ویژه )

ساعات کاری : شنبه الی چهارشنبه ۱۸ – ۹ پنج شنبه ۱۵ – ۹

اخبار نمایندگی فوجیتسو

امتیاز شما به این نوشته post